Grupa Orlen otwiera nowe stacje na Słowacji

Udostępnij artykuł

Grupa Orlen otworzyła 2 kolejne stacje w zachodniej części Słowacji i łącznie posiada już 26 stacji na tym rynku. Do końca roku sieć Grupy Orlen powiększy się do 50 obiektów. Natomiast dzięki przejęciu kolejnych 41 stacji od węgierskiego koncernu MOL (Magyar Olaj) wejdzie do grona 3 największych sieci na Słowacji.

Orlen express Slowacja

Samoobsługowe stacje pod marką Orlen powstały w miejscowościach Pečeňady i Pernek. Inwestycję przeprowadzono w ramach rebrandingu 2 z pakietu 25 stacji przejętych w kwietniu przez Grupę Orlen od lokalnej sieci. Proces rebrandingu wszystkich stacji z tego pakietu planowany jest do końca 2022 roku. Nowe stacje oferują paliwa Effecta i są w pełni zautomatyzowane. Łącznie na rynku słowackim Grupa Orlen prowadzi 4 stacje w formacie samoobsługowym, uzupełniające ofertę obiektów prowadzących sprzedaż pozapaliwową.

– W strategii Orlen2030 przyjęliśmy za cel zwiększenie udziału stacji zagranicznych w naszej sieci do 45 proc. Konsekwentnie realizujemy nasze założenia strategiczne, zarówno poprzez budowanie własnych stacji, jak i przejmowanie gotowych obiektów. Dobrym przykładem jest Słowacja, gdzie w ciągu 3-4 lat znajdziemy się w gronie największych sieci na tym rynku. Docelowo chcemy by nasza sieć 3500 stacji była najnowocześniejszą i najlepiej odpowiadającą na potrzeby klientów siecią w Europie Środkowej.
– mówi Daniel Obajtek, prezes zarządu PKN Orlen.

Grupa Orlen działa na rynku słowackim od 2019 r. Wtedy to spółka otworzyła w tym kraju, w miejscowości Malacky, swoją pierwszą stację paliw. Rozwój słowackiej sieci Orlen opiera się na budowie nowych placówek oraz przejmowaniu już istniejących. Sieć należy do czeskiej Grupy Orlen Unipetrol, wchodzącej w skład Grupy Orlen. Obecnie Grupa Orlen posiada również ok. 15 proc. udział w hurtowym rynku paliw na Słowacji.

Źródło: PKN Orlen

STACJE PALIW – SPRZEDAŻ DETALICZNA – RAPORT 2022
>> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <<

Stacje Paliw Sprzedaż Detaliczna RAPORT 2022

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione.

Opublikowano: 29.09.2022
Aktualizacja: 29.09.2022