Grupa Pieprzyk dołącza do Avia International

Udostępnij artykuł
Grupa Unimot, która wprowadziła na polski rynek stacji paliw markę Avia, podpisała list intencyjny z Grupą Pieprzyk — nowym członkiem stowarzyszenia Avia International. List zakłada zainicjowanie rozmów, mających na celu wypracowanie obszarów i modelu współpracy polskich operatorów sieci Avia.

Dzięki rozszerzeniu grona członków Avia International, sieć stacji paliw, funkcjonujących pod marką Avia w Polsce, wzrośnie do ponad 140. W całej Europie pod tą marką działa obecnie około 3200 stacji, należących do 90 członków stowarzyszenia.

Avia International funkcjonuje w całej Europie na zasadzie kooperacji niezależnych podmiotów, do których należą stacje paliw pod tą samą marką, a także prowadzących działalność w sektorze energetycznym. W Niemczech, gdzie działa najwięcej, bo prawie 900 stacji Avia, mamy 32 członków stowarzyszenia, w Szwajcarii 600 stacji Avia należy do 10 członków Avia International, z kolei w Hiszpanii wielu właścicieli stacji paliw połączyło siły i jako jeden członek stowarzyszenia posiadają w sumie 200 stacji. W każdym z krajów, w którym jesteśmy obecni, model współpracy jest inny, jednak wszędzie udaje nam się z sukcesem wykorzystywać siłę marki Avia w budowaniu pozycji lokalnych firm. Jestem przekonany, że tak będzie również w Polsce, dlatego bardzo się cieszę, że do grona właścicieli stacji Avia dołącza kolejna polska firma — Grupa Pieprzyk — mówi Mario Tonini, dyrektor zarządzający Avia International.

Po przystąpieniu Grupy Pieprzyk do Avia International, Grupa Unimot podpisała z nowym członkiem stowarzyszenia list intencyjny, który zakłada zainicjowanie rozmów na temat możliwych obszarów i modelu współpracy operatorów sieci Avia w Polsce. Wszystkie decyzje, będące docelowo wynikiem tych ustaleń, podejmowane będą po uzyskaniu zgód korporacyjnych oraz, jeśli będzie taka potrzeba, zgód regulacyjnych.

Jako Grupa Unimot wprowadziliśmy na polski rynek sieć Avia i rozwijamy ją od 2016 r., kiedy to przystąpiliśmy do Avia International. Cieszymy się, że do grona członków stowarzyszenia, tym samym operatorów stacji pod marką Avia, przystępuje kolejna polska firma. Z pewnością wpłynie to pozytywnie na świadomość marki wśród klientów, a to przełoży się na sukces każdego z właścicieli stacji Avia. Wzorem innych europejskich krajów, będziemy wspólnie poszukiwać płaszczyzn współpracy, które mam nadzieję, docenią zarówno nasi klienci, jak i inwestorzy — mówi Adam Sikorski, prezes zarządu Unimot.

Grupa Unimot, funkcjonująca na polskim rynku ponad 25 lat, była do tej pory jedynym operatorem stacji Avia w Polsce. Obecnie posiada 65 stacji tej marki, a do końca 2023 r., zgodnie z przyjętą strategią rozwoju, zamierza powiększyć sieć swoich stacji do około 200 obiektów. Nowe stacje paliw Avia, należące do Grupy Unimot, od 2020 r. wyposażane są w autorski, nowoczesny koncept Eat&Go, który jest połączeniem minimalizmu, modnej kolorystyki, trendów rynkowych oraz ergonomii nowoczesnego sklepu typu convenience.

9 czerwca 2021 r. do grona członków Avia International przystąpiła również Grupa Pieprzyk, dzięki czemu 80 stacji paliw wchodzących w skład tej Grupy, zmieni się w stacje marki Avia. Historia firmy sięga 1989 r., a pierwsza stacja paliw Grupy Pieprzyk zaczęła funkcjonować w 1993 r. Swoją sieć Grupa Pieprzyk rozwija przede wszystkim w zachodniej i centralnej Polsce.

Przystąpienie do stowarzyszenia Avia International otwiera nowe możliwości w rozwoju naszej sieci pod silną europejską marką, równocześnie mocno wzmacniając sieć Avia. Dalej, jako Grupa Pieprzyk, będziemy właścicielem tych stacji i będziemy nadal współpracować z naszymi dostawcami paliw i produktów. Jednocześnie będziemy mogli korzystać z doświadczeń wypracowanych przez największych europejskich operatorów stacji paliw oraz podzielić się własnymi rozwiązaniami. Wszyscy klienci, którzy nam do tej pory zaufali i doceniają naszą prawie 30-letnią historię w branży, z pewnością bardzo łatwo rozpoznają należące do nas stacje, ponieważ logo Grupy Pieprzyk będzie widniało obok logo Avia na pylonie cenowym. Marka Avia to nowy rozdział w historii Grupy Pieprzyk i jestem przekonany, że na tej współpracy skorzystają przede wszystkim nasi klienci — mówi Antoni Pieprzyk, założyciel Grupy Pieprzyk.

Marka Avia powstała w Szwajcarii w 1927 r., w wyniku połączenia sił kilku niezależnych importerów ropy naftowej. Obecnie stowarzyszenie Avia International zrzesza ponad 90 firm z 15 krajów Europy i zarządza siecią 3200 stacji, tym samym zajmując siódmą pozycję pod względem liczby stacji paliw w Europie. Avia jest popularna w takich krajach jak: Szwajcaria, Niemcy, Francja, Austria, Holandia czy Hiszpania. Pod marką Avia w Europie oferowane są także inne produkty, takie jak: oleje i smary, gaz ziemny, gaz płynny, olej opałowy i energia elektryczna.

STACJA BENZYNOWA & CONVENIENCE STORE
– KWIECIEŃ-MAJ 2021 
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 09.06.2021
Aktualizacja: 09.06.2021