Happy hours na stacjach Neste

Udostępnij artykuł

Okres, w trakcie którego można nabyć paliwo po promocyjnej cenie trwa zazwyczaj, na każdej ze stacji objętej akcją, trzy dni. Najbliższe happy hours czekają na kierowców w Poznaniu w dniach 21-23 maja.
– Od dwóch miesięcy prowadzimy na stacjach akcję "Happy Hours" polegającą na weekendowej obniżce cen (piątek, sobota, niedziela) na wybranych stacjach, a informacje o kolejnych etapach promocji można znaleźć na stronie neste.pl lub nestea24.pl – mówi Paweł Sitarski, przedstawiciel koncernu w Polsce.

Dotychczas akcja spotkała się z ogromnym zainteresowaniem ze strony kierowców, a na stacjach na których wprowadzono happy hours koncern zanotował na 60 proc. wzrost sprzedaży paliw.

Obniżka cen paliw i to nawet o kilkanaście groszy na litrze to zupełnie nowa forma promocji na polskim rynku. Dotychczas koncerny paliwowe zachęcały klientów oferując im niższe ceny produktów pozapaliwowych takich jak gastronomia, bądź usług dostępnych przy stacjach – np. mycia samochodów.

Neste to sieć 106 samoobsługowych stacji w całej Polsce. Obiekty zlokalizowane są głównie w największych miastach, jednak dla wygody klientów stacje Neste znajdują się również w mniejszych miejscowościach takich jak Wejherowo, Wałcz czy Czeladź.

Neste na każdej ze stacji gwarantuje szybie i łatwe tankowanie oraz wysokiej jakości paliwo, którego ceny są odpowiednie dla każdego portfela.

W Polsce funkcjonuje obecnie 6 710 stacji paliw – wynika z danych Polskiej Organizacji Przemysłu i Handlu Naftowego za I kwartał 2010 r. To o 16 mniej niż pod koniec ubiegłego roku. Według POPiHN liczba stacji w Polsce spada nieustannie od 2007 roku, kiedy to w naszym kraju było 6 904 stacji.

W tej liczbie stacje automatyczne stanowią niewielki procent. Największym graczem na rynku są Skandynawowie – Neste ze 106 stacjami i St1 z 15 obiektami. Oprócz tego automaty do tankowania znajdują się na pojedynczych stacjach koncernów, małych, lokalnych sieci oraz na wybranych tzw. stacjach przymarketowych.
 

Opublikowano: 17.05.2010
Aktualizacja: 17.05.2010