HENDI Polska

Firma HENDI Polska jest częścią międzynarodowej Grupy HENDI, która od ponad 80 lat zajmuje się produkcją i dystrybucją profesjonalnego wyposażenia gastronomicznego w całej Europie.

Jakość dostarczana natychmiast

Sprzedaż swoich produktów poprzez partnerskie firmy dystrybucyjne oraz sieci typu Cash&Carry firma HENDI prowadzi w Polsce od 2005 roku. Oferowane produkty charakteryzuje wysoka jakość oraz innowacyjność. Oferta HENDI powstaje na bazie badań rynku, analizy trendów, rozwoju technologii, zapotrzebowania restauratorów oraz wszystkich osób działających w szeroko pojętej gastronomii.

Dzięki międzynarodowemu doświadczeniu oferta asortymentowa HENDI jest nieustannie rozszerzana o nowe produkty. Ich użycie ułatwia pracę osobom zawodowo zajmującym się gastronomią, eliminuje wiele czynności przygotowawczych oraz zwiększa zyski restauratorów. W rezultacie praca w restauracjach, barach, hotelach i innych punktach gastronomicznych jest bardziej efektywna i dochodowa.

HENDI jest międzynarodową firmą z oddziałami w Holandii, Polsce, Austrii , Rumunii, Włoszech, Wielkiej Brytanii, Grecji i Hong Kongu. HENDI Polska dynamicznie rozwija sprzedaż w Polsce oraz na rynkach eksportowych obejmujących kraje Europy Środkowo-Wschodniej.

Spółka HENDI to głównie ludzie

Profesjonalny zespół specjalistów, odpowiedzialny za realizację codziennych wyzwań. Dzięki wiedzy, doświadczeniu oraz wielkiemu zaangażowaniu wszystkich pracowników, firma z powodzeniem buduje sukces marki w Polsce i w Europie.

Plany są dalekosiężne i firma nie ogranicza się do okopywania na już zdobytych rynkowych bastionach. HENDI to ponad 5 tys. artykułów potrzebnych gastronomii, dostępnych w całej Europie. Tylko w Polsce spółka rozwija swój biznes już prawie 14 lat. W tym czasie stworzyła i rozbudowała silny system dystrybucji i odniosła sukcesy na rynkach eksportowych.

Wychodząc naprzeciw potrzebom rynku, wdrożono też koncept stacjonarnych sklepów firmowych HENDI. Dziś działa ich już pięć. Aby zwiększyć liczbę produktów, uczynić z nich ofertę dostępną natychmiast – w 2020 r. odda do użytku nowoczesne Centrum Logistyczne w Gądkach k. Poznania, w sąsiedztwie drogi ekspresowej S11 i autostrady A2.

Nie bez wpływu na przyszłe sukcesy będą także inwestycje w segment tzw. ciężkich urządzeń kuchennych, w którym spółka stawia na rozwój oferty marki Grafen. Pierwsze showroomy z wystawą sprzętu tej marki otwarte zostały w Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu. Przeprowadzane są tam szkolenia i prezentacje produktów. Kolejne showroomy Grafen powstaną na południu i północy Polski oraz w krajach eksportowych. – Polska gastronomia szybko się rozwija, coraz bardziej się profesjonalizuje – mówi Tomasz Pawłowski.

– Polscy Szefowie Kuchni są utalentowani. Cieszymy się, że możemy z nimi współpracować. Naszymi ambasadorami są ikony polskiej gastronomii: Kurt Scheller i Robert Sowa.

Współczesne wymagania rynku skłaniają świadome wyzwań firmy do stawiania na rozwój technologii logistycznej i automatyzację procesów magazynowych. Dodatkowo ważny jest element konsolidacji powierzchni magazynowej w jednym miejscu. Dziś HENDI korzysta z trzech zewnętrznych magazynów, co nie jest optymalnym rozwiązaniem. Dzięki własnemu Centrum Logistycznemu będzie w stanie rozszerzyć asortyment i zapewnić jego natychmiastową dostawę.

Jednak sama sprzedaż dla profesjonalnej, dbającej o Klienta firmy to nie wszystko. Jednym z priorytetów HENDI Polska jest obsługa serwisowa. Obecnie w Centrali w Gądkach działa serwis stacjonarny, w którym pracuje 20 techników. Firma tworzy właśnie sieć serwisantów mobilnych HENDI w całej Polsce. Na razie w terenie działa 10 techników mobilnych, ale docelowo spółka chce mieć przynajmniej jednego w każdym województwie. Założenie jest takie, aby restauratorzy skupiali się na swojej głównej działalności, podczas gdy HENDI zadba o całą stronę technologiczną. Dzięki umiejętnemu odczytywaniu potrzeb klientów firma zapewnia im idealne rozwiązania – od projektu, przez jego realizację do pełnego wsparcia posprzedażowego.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.