Hurtownia paliw na sprzedaż

Udostępnij artykuł

Właścicielem hurtowni oraz stacji benzynowej jest przedsiębiorstwo branżowe Jersak z Tomaszowa.

Budynki znajdujące się na terenie to stacja benzynowa oraz baza paliw płynnych. Działka, na której znajdują się obiekty ma powierzchnię 4 676 m kw. Na terenie znajdują się instalacja przeciwpożarowa z dwoma zbiornikami deszczówki oczyszczonej oraz wentylacyjna, a także media takie jak: siła, woda, gaz, telefon, ogrzewanie, kanalizacja oraz prąd.

Łączna pojemność zbiorników na terenie bazy paliw płynnych wynosi: 3,5 tys. m sześc., w tym trzy zbiorniki po 750 m sześc., w parku A sześć zbiorników po 50 m sześc., w parku B 15 zbiorników po 50 m sześc., oraz w parku C cztery zbiorniki po 50 m sześc. Innymi ważnymi obiektami oraz urządzeniami są: budynek pompowni, bocznica kolejowa trójtorowa, hala nalewów autocystern, a także budynek socjalno – biurowy, garażowo – warsztatowy oraz stacja paliwowa na miejscu.

Obiekty wybudowano około roku 1975 na terenie byłego lotniska wojsk radzieckich. Trzy zbiorniki po 750 m sześc. zostały wyremontowane w roku 2000, zaś pozostałe zbiorniki wyremontowano lub wybudowano od podstaw. Bocznica została wybudowana całkowicie od nowa, a odcinek torów ze stacji St. Kopernia jest obecnie dzierżawiony. Teren jest ogrodzony i pod stałym nadzorem dozorcy.

Nieruchomość znajduje się około trzech kilometrów od Żagania, około 15 kilometrów od autostrady Wrocław – Olszyna i około 56 kilometrów od granicy z Niemcami.

Opublikowano: 21.07.2010
Aktualizacja: 21.07.2010