InPost ma już 7000 Paczkomatów®

Rozwój sieci maszyn to odpowiedź InPost na dynamicznie wzrastającą liczbę obsługiwanych wolumenów paczek. Funkcjonalności Paczkomatów® są stale rozwijane ­– w marcu br. wystartowała nowa usługa „Paczka w Weekend” umożliwiająca nadanie i odbiór paczek z maszyn także w sobotę i niedzielę, na zasadzie podobnej jak w każdy dzień tygodnia.

Ponadto od połowy maja kilka przesyłek do jednego odbiorcy umieszczanych jest w jednej skrytce maszyny, tzw. Multiskrytce. Możliwość otwierania maszyn bezdotykowo, z poziomu bezpłatnej aplikacji InPost na smartfony, cieszy się ogromną popularnością – ma już ponad 4 miliony aktywnych użytkowników.

– Kolejny Paczkomat® o okrągłej liczbie to dla nas małe InPostowe święto. Maszyna ta stanęła w jednym z największych miast w Polsce w Poznaniu, przy ul. Doliny 11. Rozbudowa sieci Paczkomatów® odbywa się w niemal ekspresowym tempie – tylko w tym roku postawiliśmy już blisko 700 nowych maszyn. Wolumeny obsługiwanych przez nas przesyłek rosną skokowo, a olbrzymie zapotrzebowanie na usługi bezkontaktowe tylko zwiększa liczbę naszych klientów i potrzebę rozbudowy sieci o nowe lokalizacje – powiedział Rafał Brzoska, założyciel i prezes InPost.

Brzoska zaznacza, że choć Paczkomat® nr 7000 trafił do Poznania, to w tym roku na blisko 700 postawionych nowych maszyn, większość trafiła do niewielkich miejscowości, a nawet wsi. Tylko w tym tygodniu nowe Paczkomaty® mają trafić m.in. do Brzeszcza, Goszczy, Sulmierzyc, Zbójnej, Kodenia, Nowej Kornicy, Sulbiny, Puchaczowa, Łęczycy, Słupna, Malcanowa, Lipna, Gniewina, Kowalowa i Hrubieszowa.

– Bez względu na wielkość miejscowości, chcemy być tam, gdzie są nasi klienci. Popularność Paczkomatów® zarówno w dużych miastach, jak i w tych całkiem małych nie zaskakuje. Aż 80 proc. kupujących w Internecie deklaruje, że najczęściej odbierają paczki w Paczkomatach®. Wynik ten oznacza, że maszyny InPost są najczęściej wybieraną formą odbioru przesyłek z e-sklepów przez Polaków. Ogromnie dziękujemy za zaufanie, jakim nas obdarzacie – podkreśla Brzoska.

Paczkomaty® InPost w Polsce są najczęściej wybieraną formą odbioru przesyłek z e-sklepów – aż 80 proc. badanych wybiera tę formę dostawy. Popularność odbioru paczek w maszynach InPost jest większa od standardowej dostawy kurierem do pracy czy domu. Paczkomaty® są także drugą najczęściej wybieraną formą wysyłania towarów, zaraz po Poczcie Polskiej. Popularność tradycyjnej formy wysyłki jest większa jedynie o 2 proc. – niemal tyle samo osób (51 proc.) decyduje się na wysyłkę za pomocą maszyn InPost. Aż 79 proc. badanych korzystało w ostatnich 3 miesiącach z Paczkomatów® odbierając przesyłki, a niemal 1/3 respondentów także nadawała przesyłki w maszynach.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.