Jan Sarnowski odwołany z Ministerstwa Finansów

Udostępnij artykuł

11 lutego br. premier Mateusz Morawiecki, który obecnie pełni również obowiązki ministra finansów, odwołał ze stanowiska podsekretarza stanu w Ministerstwie Finansów Jana Sarnowskiego. Jan Sarnowski swoją funkcję pełnił od 28 listopada 2019 r. Według opinii pojawiających się w przestrzeni publicznej stracił stanowisko w związku z kontrowersjami, jakie wzbudziło wprowadzenie tzw. “Polskiego Ładu”. Podobne opinie dotyczą przyczyn odejścia z resortu Ministra Finansów, Tadeusza Kościńskiego, który podał się do dymisji 7 lutego 2022 r.

Jan Sarnowski

Jan Sarnowski

Pełnił funkcję podsekretarza stanu w Ministerstwie Finansów, pełnomocnika Ministra Finansów, Inwestycji i Rozwoju do Spraw Współpracy Międzynarodowej w zakresie VAT.

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz Uniwersytetu w Kolonii (LL.M.), a także podyplomowych studiów w zakresie prawa podatkowego (Uniwersytet Warszawski) oraz prawa krajów systemu common law (WWU Münster i Thomas M. Cooley Law School). Doradca podatkowy, pracownik Zakładu Podatków Instytutu Finansów Szkoły Głównej Handlowej. Ekspert w zakresie polskiego i niemieckiego prawa podatkowego, pracował w międzynarodowych kancelariach doradztwa prawnego i podatkowego w Berlinie i Warszawie.

W latach 2016-2018 doradca ministra rozwoju i finansów, odpowiedzialny za koordynację procesu uszczelnienia polskiego systemu podatkowego.

Współtwórca i zastępca dyrektora programu GovTech Polska, research fellow Polskiego Instytutu Ekonomicznego. 

Od czerwca 2018 r. zastępca dyrektora Departamentu Podatków Dochodowych oraz szef zespołu analiz prawno-porównawczych w Ministerstwie Finansów.

Członek Rady Nadzorczej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i Przewodniczący Rady Instytutu Finansów.

Autor i współautor ponad 40 publikacji z dziedziny prawa i ekonomii.

STACJA BENZYNOWA & CONVENIENCE STORE
– LISTOPAD-GRUDZIEŃ 2021 

> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 15.02.2022
Aktualizacja: 15.02.2022