Jan Szewczak złożył rezygnację z funkcji członka zarządu Orlen

Udostępnij artykuł

Jan Szewczak, członek zarządu Orlen ds. finansowych złożył rezygnację z zajmowanej funkcji.

Orlen logo

Jan Szewczak był członkiem zarządu Orlen od lutego 2020 roku. Sprawował nadzór nad obszarami zarządzania finansami, kontrolingu biznesowego, zakupów, podatków, zarządzania ryzykiem kredytowym i ubezpieczeniami.

Jest prawnikiem, analitykiem gospodarczym i ekspertem z zakresu finansów, prawa finansowego, bankowości oraz makroekonomii. Przez wiele lat był pracownikiem naukowym i wykładowcą Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz Wyższej Szkoły Ekonomiczno-Informatycznej (Vistula).

Zasiadał w zarządzie spółki PZU Tower, był głównym ekonomistą Kasy Krajowej SKOK, a także posłem VIII kadencji Sejmu RP, przewodniczącym Podkomisji Stałej ds. Instytucji Finansowych oraz wiceprzewodniczącym Sejmowej Komisji Finansów Publicznych i członkiem Komisji Cyfryzacji.

Ukończył studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, a także studium doktoranckie w Zakładzie Finansów i Prawa Finansowego. Odbył również staże naukowe w Amsterdamie i Pradze.

Jest pisarzem, publicystą ekonomicznym i autorem wielu opinii oraz ekspertyz dotyczących procesów gospodarczych i przekształceń własnościowych.

źródło: Orlen

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione.

Opublikowano: 06.02.2024
Aktualizacja: 06.02.2024