Już dziś giełdowy debiut stacji MOMO

Udostępnij artykuł

Fundusze pozyskane w trackie oferty wraz z środkami pochodzącymi z kredytów oraz leasingiem umożliwią stworzenie sieci automatycznych stacji paliwowych.

– Inwestorzy pozytywnie zareagowali na naszą ofertę zaprezentowaną w trakcie private placement, cieszymy się z tego powodu, ale mamy także świadomość, że najbliższe lata będą okresem wypełnionym intensywną pracą. Jesteśmy na to przygotowani, opracowaliśmy strategię rozwoju spółki, którą konsekwentnie realizujemy. Zamierzamy zbudować sieć stacji paliwowych zlokalizowanych w atrakcyjnych miejscach w obrębie osiedli mieszkaniowych. Dzięki temu uda się nam dotrzeć do maksymalnie dużej liczby klientów, zainteresowanych zakupem paliwa na stacjach, które znajdują się w sąsiedztwie ich miejsc zamieszkania. Według badań rynku paliwowego w Polsce najistotniejszym czynnikiem, który decyduje o wyborze stacji jest jej korzystna lokalizacja w pobliżu miejsca zamieszkania potencjalnego klienta – mówi Jacek Malec, Prezes Zarządu MOMO S.A.

Spółka zamierza zbudować sieć stacji paliwowych głównie na terenie Mazowsza. Wybór tego regionu nie jest przypadkowy. Tutaj na 1000 mieszkańców przypada największa w Polsce ilość zarejestrowanych pojazdów. Równie istotne znaczenie ma największa w kraju ilość zużywanego paliwa, przypadająca na statystycznego kierowcę, który zazwyczaj pobiera pensję w wysokości znacznie przekraczającej średnią krajową. Nie bez znaczenia jest fakt, że na Mazowszu zlokalizowano największą w Polsce rafinerię paliw oraz sieć hurtowni, dzięki temu spółka uniknie dodatkowych kosztów związanych z transportem paliwa. Aktualnie trwają prace związane z uruchomieniem pierwszej stacji paliwowej zlokalizowanej w Grodzisku Mazowieckim. Oddanie do użytku tego obiektu przewidziano do końca 2010 roku.

Spółka powstała w maju 2010 roku. Firma działa na bazie wniesionego aportem przedsiębiorstwa, które przygotowywało inwestycję w zakresie poszukiwania lokalizacji dla poszczególnych stacji oraz pozyskiwania finansowania jak również składania wniosków o niezbędne pozwolenia. Aktualnie kapitał własny MOMO S.A. wynosi 4.200.000 zł.
 

Opublikowano: 08.09.2010
Aktualizacja: 08.09.2010