KAS ujawniła karuzelę VAT

Udostępnij artykuł
Mazowiecka KAS ujawniła i przerwała kolejny nielegalny proceder w obrocie paliwami. Budżet państwa mógł zostać narażony na stratę około 47 mln złotych.

W nielegalny proceder zaangażowane były podmioty działające miedzy innymi na rynku paliw. Wszczęcie kontroli podatkowej było efektem zaawansowanych prac analitycznych przeprowadzonych przez Trzeci Mazowiecki Urząd Skarbowy w Radomiu. Ścisła współpraca w obszarze walki z szarą strefą oraz wymiana informacji pozwoliły na szybką i zdecydowaną reakcję pracowników i funkcjonariuszy mazowieckiej KAS.

Z uwagi na skalę szacowanych uszczupleń podatkowych zabezpieczono majątek o wartości około 25 mln zł. Zajęto m.in. 93 samochody osobowe, ciężarowe, ciągniki siodłowe oraz naczepy ciężarowe należące do kontrolowanego podmiotu. Zabezpieczono również pompy LPG, zbiorniki paliw, dystrybutory oraz pojazdy specjalistyczne. Ponadto zablokowano środki finansowe zgromadzone na firmowych rachunkach bankowych.

– Nasza wysoka skuteczność w wykrywaniu karuzel podatkowych to przede wszystkim rezultat zaawansowanych czynności analitycznych. Funkcjonariusze i pracownicy Izby Administracji Skarbowej w Warszawie prowadzą systematyczne i dobrze skoordynowane działania związane z likwidacją „szarej strefy”. Ścisła współpraca w tym obszarze pozwala na szybką wymianę informacji i zdecydowaną reakcję. Jest ona dla nas kluczowa w przypadku podejrzenia popełnienia przestępstwa przez kontrolowany podmiot, ponieważ przerwanie karuzeli oznacza wzrost dochodów w budżecie państwa – dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Warszawie Robert Antoszkiewicz.

STACJA BENZYNOWA & CONVENIENCE STORE
– KWIECIEŃ 2019 –
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 29.05.2019
Aktualizacja: 29.05.2019