KAS zatrzymała cysterny z nielegalnym transportem paliwa

Udostępnij artykuł

Funkcjonariusze podkarpackiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS), podczas monitorowania drogowego przewozu towarów, wykryli niezgłoszony transport produktów ropopochodnych. Kierowcy kontrolowanych ciężarówek przewozili ponad 46 tys. litrów towaru.

KAS podkarpacie cysterna clo
For. KAS w Rzeszowie

Działania podkarpackiej KAS

Funkcjonariusze KAS z Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu kontrolowali pojazdy na jednej z dróg wyjazdowych z Rzeszowa. Działania prowadzono pod kątem drogowego monitorowania przewozu towarów z wykorzystaniem systemu SENT. To skuteczne narzędzie wykorzystywane w walce z nieuczciwymi podmiotami, które nielegalnie handlują m.in. paliwami płynnymi czy wyrobami tytoniowymi.

Do kontroli zatrzymano m.in. dwa samochody ciężarowe, które jechały z Finlandii do Rumunii. Z dokumentów okazanych do kontroli wynikało, że kierowcy przewożą ponad 46 tysięcy produktów ropopochodnych.

Zgodnie z ustawą z dnia 9 marca 2017 r. o systemie monitorowania drogowego i kolejowego przewozu towarów oraz obrotu paliwami opałowymi, transport tego towaru podlegał zgłoszeniu do systemu monitorowania drogowego SENT. Kierowcy obydwu cystern nie okazali jednak do kontroli numeru zgłoszenia SENT. Jak ustalili funkcjonariusze KAS, przewożonych towarów nie zgłoszono w systemie, mimo obowiązujących wymogów.

W związku z niedopełnieniem obowiązków, na przewoźnika realizującego transport nałożono karę grzywny w wysokości 40 tys. złotych. Karą grzywny po 5 tys. złotych ukarano także kierowców pojazdów. Kontynuacja transportu była możliwa po dopełnieniu wszystkich formalności zarówno po stronie przewoźnika jak i kierowców (dokonanie prawidłowego zgłoszenia w systemie SENT, uiszczenie nałożonych kar).

Źródło: KAS

STACJA BENZYNOWA & CONVENIENCE STORE
– MAJ-CZERWIEC 2022 –
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

Stacja Benzynowa & Convenience Store maj-czerwiec 2022

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione.

Opublikowano: 05.08.2022
Aktualizacja: 05.08.2022