Klienci stacji Orlen mogą wesprzeć Ukrainę

Udostępnij artykuł

PKN Orlen rozpoczął akcję w ramach programu Vitay, wpierającą pomoc humanitarną dla Ukrainy. Za każde 1000 punktów Vitay przekazane przez użytkowników programu lojalnościowego, Fundacja Orlen przeznaczy 5 zł na pomoc Ukrainie, a za każde 5000 punktów – 25 zł. W ramach tej społecznej inicjatywy Grupy Orlen, możliwe jest przekazywanie wielokrotności punktów.

Orlen Vitay Ukraina

Orlen angażuje wspiera obywateli Ukrainy

– Jesteśmy solidarni z Ukrainą i działamy tak, aby nasza pomoc była kompleksowa. Dlatego obok uruchomienia akcji dobroczynnej w ramach programu Vitay, zorganizowaliśmy transport i udostępniliśmy nasz obiekty hotelowe w Płocku uchodźcom z Ukrainy. Schronienie znalazło w nim już kilkadziesiąt osób – głównie matki z dziećmi. Na naszych stacjach paliw przy granicach organizujemy ogrzewane namioty z napojami i gorącymi przekąskami dla potrzebujących. Wspólnie z PKP Intercity odpowiedzieliśmy też na apel ukraińskich kolejarzy i przekazaliśmy żywność ze stacji Orlen dla Kijowa. Organizujemy też zbiórkę darów rzeczowych wśród pracowników, angażujemy naszych wolontariuszy. W pomoc zaangażowana jest cała Grupa Orlen – mówi Daniel Obajtek, prezes zarządu PKN Orlen.

Punkty Vitay mogą pomóc

To kolejna akcja w ramach programu Vitay, w ramach której użytkownicy mogą przeznaczyć zebrane punktu na wsparcie celów społecznych. Z inicjatywy klientów programu lojalnościowego, w 2020 r. PKN Orlen wsparł zakup niezbędnego sprzętu medycznego potrzebnego do walki z koronawirusem. Na ten cel przeznaczono łącznie blisko 80 mln punktów Vitay, co przełożyło się na kwotę ok. 400 tys. zł.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.