Kolejne dwie stacje w pełnym brandzie Huzara

Udostępnij artykuł

Pierwsza ze stacji należy do firmy Halter i położona jest w szerokim centrum Łowicza przy ulicy Napoleońskiej. Jest to ósma stacja w barwach sieci Huzar w województwie łódzkim. . Przed rebrandingiem właściciele dokonali pełnej modernizacji, w zakres której weszła przebudowa wiaty, wybudowanie nowego pawilonu handlowego, oraz zmiana aranżacji terenu dookoła stacji. Ze względu na swoje położenie punkt nastawiony jest na obsługę lokalnych klientów detalicznych i biznesowych. Po przystąpieniu do sieci Huzar stacja uczestniczy w programie Szarża Prezentów i Biznes Profit.

Druga stacja zlokalizowana jest w miejscowości Gutów w okolicach Radomia. Obiekt należ y do firmy Expuch. Podstawowym obszarem działalności inwestora jest piekarstwo, dlatego w sklepie, poza ofertą charakterystyczną dla stacji paliw, dostępne będzie również świeże pieczywo oraz inne firmowe wypieki. Stacja jest kolejnym obiektem Huzara w okolicach Radomia.

Zgodnie z danymi Polskiej Organizacji Przemysłu i Handlu Naftowego 48 proc. wszystkich stacji w Polsce to wciąż obiekty niezależne. Ich udział w rynku jednak systematycznie maleje. Część z nich łączy się w większe grupy prowadzące wspólna politykę zaopatrzeniową i inwestycyjną. W pierwszym kwartale tego roku zwiększyła się natomiast liczba stacji w niezależnych sieciach liczących powyżej 10 stacji. Stało się tak głównie za sprawą Huzara, który według POPiHN zwiększył liczbę swoich stacji z 49 do 60.

W Polsce na koniec I kwartału funkcjonowało 6 710 stacji paliw. To o 16 mniej niż pod koniec ubiegłego roku. Liczba stacji w Polsce spada nieustannie od 2007 roku, kiedy to w naszym kraju było 6 904 stacji.
 

Opublikowano: 30.04.2010
Aktualizacja: 30.04.2010