Które obostrzenia znikną od marca?

Udostępnij artykuł

Od 1 marca zaczną obowiązywać łagodniejsze zasady bezpieczeństwa. Brak limitu osób w restauracjach, hotelach i ponowne otwarcie klubów i dyskotek – to niektóre znoszone obostrzenia.

obostrzenia

Dziś widzimy po wielu konsultacjach medycznych i obserwacji tego, co się dzieje w innych krajach, że można zalecić daleko idące zmiany. Można znieść znaczącą część wszystkich ograniczeń, które były do tej pory obowiązujące. Znieść te restrykcje, które towarzyszyły nam właściwie przez wiele miesięcy – poinformował premier Mateusz Morawiecki.

Szef rządu dodał, że zmiany skonsultowano z Radą do spraw COVID-19. Od 1 marca zostanie zniesionych większość obostrzeń, a zostaną te, które są konieczne.

Obostrzenia od marca

Co się zmieni? Przestaną obowiązywać m.in. wszystkie limity osób – w tym w sklepach, restauracjach, miejscach kultury, transporcie, a także podczas spotkań i imprez. Działalność wznawiają dyskoteki, również kluby i inne miejsca udostępnione do tańczenia.

Od 1 marca wciąż będziemy musieli przestrzegać niektórych obostrzeńTo m.in. zasady dotyczące noszenia maseczek, izolacji, a także kwarantanny dla współdomownika oraz kwarantanny przyjazdowej (dla osób bez ważnego UCC).

  • Zakrywanie nosa i ust za pomocą maseczki w przestrzeniach zamkniętych
  • Izolacja wprzypadku zakażenia COVID-19
  • Kwarantanna dla współdomownika osoby zakażonej COVID-19
  1. jeśli jesteś zaszczepiony i uzyskałeś negatywny wynik testu – będziesz zwolniony z kwarantanny,
  2. jeśli nie jesteś zaszczepiony, możesz być zwolniony z kwarantanny w przypadku uzyskania negatywnego wyniku testu po zakończeniu izolacji osoby, z którą mieszkasz.
  • Kwarantanna przyjazdowa (dla osób bez ważnego UCC)

STACJA BENZYNOWA & CONVENIENCE STORE
– LISTOPAD-GRUDZIEŃ 2021 

> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 23.02.2022
Aktualizacja: 23.02.2022