Łęknica: Działka inwestycyjna na sprzedaż

Udostępnij artykuł

Działka inwestycyjna zlokalizowana jest w Łęknicy, w woj. lubuskim, na granicy polsko-niemieckiej, w bezpośrednim sąsiedztwie ronda przy nowobudowanej obwodnicy miasta. Dostępna infrastruktura obejmuje kanalizację sanitarną, kanalizację deszczową, linię energetyczną 0,4 kV oraz zewnętrzną sieć wodociągową.

Ponadto, zdaniem oferenta, bezpośrednie sąsiedztwo działki z rondem nowobudowanej obwodnicy Łęknicy stwarza bardzo atrakcyjny dostęp do terenu inwestycji.

Nieruchomość położona jest bezpośrednio przy drodze nr 12. Ponadto 10 km na północ od Łęknicy przebiega droga E 36/E 40 łącząca Berlin i Wrocław.

Łęknica leży po polskiej stronie Nysy Łużyckiej. Po niemieckiej stronie rzeki leży bliźniacze miasto – Bad Muskau. Obie miejscowości łączy długa wspólna historia oraz dzieło znanego architekta krajobrazu księcia Hermanna von Pückler-Muskau, który stworzył tu największy i najsłynniejszy park stylu angielskiego w Polsce i w Niemczech.

Ponadto Park Mużakowski zajmujący powierzchnię 750 ha po obu stronach rzeki, został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO w 2004r.

Granicę na Nysie Łużyckiej przekraczają codziennie tysiące ludzi, zarówno mieszkańców, turystów, jak i osób dojeżdżających do pracy. W Łęknicy znajduje się również duże targowisko, którego bogata oferta towarów przyciąga wielu konsumentów z Niemiec każdego dnia.

Szczegółowych informacji nt oferowanej działki można uzyskać pod adresem internetowym http://inwestycja-leknica.dl.pl, bądź pod numerem telefonu +48 605 410 201.
 

Opublikowano: 24.05.2010
Aktualizacja: 24.05.2010