“Leśne Runo” promuje bezpieczeństwo na drogach

Udostępnij artykuł

– "Leśne Runo" to ogólnopolska sieć restauracji przydrożnych, w sezonie wakacyjnym chętnie odwiedzana przez rodziny udające się lub powracające z letniego wypoczynku. Częsta obecność dzieci w naszych lokalach była dla nas inspiracją, by przygotować dla nich książeczki łączące zabawę i naukę – mówi Tomasz Sztylko, przedstawiciel sieci.

– Książeczki poprzez proste rymowanki opowiadają o tym, jak należy zachować się na przejściu dla pieszych, w samochodowym foteliku czy na rowerze. Zamieszczone w nich zgadywanki rozwijają ten temat, a jednocześnie zapewniają dziecku zajęcie podczas długiej i męczącej podróży – dodaje.

Patronat na wydawnictwem, z uwagi na jego walory edukacyjne, objął Wydział Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji, Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, miesięcznik "Stacja Benzynowa" oraz portal Petrolnet.pl.

Nowością w menu restauracji "Leśne Runo" są zestawy dziecięce, o bajkowych nazwach Zestaw Małego Smoka – czyli pulpety w sosie grzybowym, Zestaw Pasibrzuszka – kotlet z piersi kurczaka i Zestaw Koziołka Matołka – kolorowe pierożki z serem. Dwa pierwsze zestawy podawane są z ziemniakami gotowanymi lub opiekanymi, wszystkie zaś z zupą, do wyboru – pomidorową lub rosołem.

Przydrożne restauracje "Leśne Runo" przez cały rok są miejscami przyjaznymi dla osób podróżujących z dziećmi. W lokalach znajdują się kąciki dziecięce i specjalne foteliki dla najmłodszych, część restauracji posiada także własny plac zabaw. Upominkiem dla wszystkich gości restauracji "Leśne Runo" są zakładki zachęcającą do czytania nie tylko dzieci i nie tylko dzieciom. Również menu w kształcie jeża może być miłą pamiątką z restauracji, podobnie jak małe "jeżykowe" świeczki z wosku czy jabłka – zawsze do zabrania z kosza przy wyjściu z lokalu.

Opublikowano: 30.06.2010
Aktualizacja: 30.06.2010