Limitowana kolekcja whisky single malt Gra o Tron

Udostępnij artykuł
Gdy zbliża się wiosna, tak naprawdę „Nadchodzi zima”. Wraz z nią wyczekiwana premiera ósmego sezonu serii „Gra o Tron”. Diageo we współpracy z HBO stworzyło limitowaną kolekcję ośmiu szkockich whisky single malt, inspirowaną tą kultową produkcją, by wspólnie z widzami wznieść toast za ostatnią odsłonę przygód z krainy Siedmiu Królestw.

Osiem butelek wyśmienitych whisky single malt – Lagavulin, Talisker, Cardhu, Royal Lochnagar, Dalwhinnie, Clynelish, Singleton (destylarnia Glendullan) i Oban – nawiązuje do wybranego z serialowych rodów, oddając fenomenalny klimat przygód spod znaku „Gry o Tron”. Polską premierę ósmego sezonu produkcji zaplanowano na 15 kwietnia br. Limitowana edycja szkockiej wydana na cześć serialu trafi do sklepów w Polsce pod koniec marca.

– Gra o Tron to jedna z najbardziej udanych serii, jaką kiedykolwiek stworzono. Zawsze staramy się kreować ekscytujące historie wokół marek z naszego portfolio szkockich whisky. Skojarzenia między naszymi destylarniami a wątkami serialu są wręcz zdumiewające! Kolekcja ma szansę stać się pożądanym towarzyszem w delektowaniu się ostatnią odsłoną opowieści i przyczynić się do wzrostu sprzedaży w kategorii wysokomarżowych alkoholi premium – powiedział Łukasz Piwowarczyk, Head of Reserve Poland, Diageo.

Ikoniczne szkockie destylarnie, z których każda wytwarza whisky single malt o unikalnej charakterystyce, tworzą autentyczne, fabularne więzi z dynastiami walczącymi o dominację na kontynencie Westeros. Na przykład Cardhu Gold Reserve Dom Targaryenów to hołd dla siły kobiet. Uosabia ją ognisty duch przywódczyni, Daenerys, a także prawdziwa historia, bo destylarnię stworzyła Helen Cumming i jej synowa Elizabeth w XIX wieku, gdy branża była zdominowana przez mężczyzn.

Królewskie przywileje łączą z kolei serialowy ród Baratheonów, rządzących kontynentem Westeros i whisky Royal Lochnagar, która w 1848 roku uzyskała tytuł dostawcy brytyjskiej rodziny królewskiej. Ekstremalne warunki ukształtowały charakter maltu Dalwhinnie Winter’s Frost, jak rodu Starków z mroźnej Północy. Z kolei moc wody łączy Singleton of Glendullan Select z Tully, jedną z najbardziej wpływowych dynastii Dorzecza. Kolekcję zamyka whisky Oban stworzona w tajemniczej, czarnej estetyce zakonu Nocnej Straży.

Limitowaną edycję szkockich whisky single malt „Gra o Tron” tworzą:

  • Game of Thrones House Stark – Dalwhinnie Winter’s Frost
  • Game of Thrones House Tully – Singleton of Glendullan Select
  • Game of Thrones House Targaryen – Cardhu Gold Reserve
  • Game of Thrones House Lannister – Lagavulin 9 Year Old
  • Game of Thrones The Night’s Watch – Oban Bay Reserve
  • Game of Thrones House Greyjoy – Talisker Select Reserve
  • Game of Thrones House Baratheon – Royal Lochnagar 12 Year Old
  • Game of Thrones House Tyrell – Clynelish Reserve

Kolekcja whisky single malt dołączyła do innej niespodzianki przygotowanej przez Diageo dla fanów „Gry o Tron” – White Walker by Johnnie Walker. To szczególny blend o delikatnym smaku, z dodatkiem karmelizowanego cukru, wanilii i czerwonych jagód – nietypowe połączenie dla rodziny Walkerów, która słynie z whisky o dymnym finiszu. Owijka butelki jest wrażliwa na temperaturę i po schłodzeniu odsłania tajemniczą wiadomość.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 26.02.2019
Aktualizacja: 26.02.2019