Lotos: 150 samochodów od Masterlease

Udostępnij artykuł

Flota w większości jest obsługiwana w ramach usługi Full Service Leasing (poza pojazdami serwisowymi). Tym samym firma ma zapewnioną m.in. pełną obsługę serwisową wraz z koordynacją sezonowej wymiany opon, likwidację szkód, opiekę ubezpieczeniową i assistance, a także dostęp do samochodów zastępczych.

O wyborze Masterlease przez Grupę Lotos S.A. zadecydowała nie tylko atrakcyjna oferta, ale też pozycja firmy na polskim rynku. – Nie jest sztuką zebranie i porównanie propozycji od podmiotów zajmujących się wynajmem długoterminowym, lecz uzyskanie mocnych gwarancji realizacji usług FSL na jak najwyższym poziomie, w całym kraju i nawet w pobliżu jego granic (np. samochody użytkowane przez spółkę z Grupy Lotos na Litwie). Wieloletnie doświadczenie na rynku leasingu i CFM oraz pozycja lidera w zarządzaniu i finansowaniu środkami transportu, pozwoliły nam spełnić wszystkie kryteria – mówi Grzegorz Czarnecki, dyrektor pionu sprzedaży korporacyjnej w Masterlease.

Leasing ponad 150 samochodów, dostarczonych przez Masterlease z pełną obsługą administracyjną umożliwi Grupie LotosS S.A. dalszą optymalizację działalności biznesowej – Nasz partner będzie mógł m.in. przenieść na nas ryzyko wartości rezydualnych, wliczać opłaty za wynajem samochodów w koszty uzyskania przychodu i precyzyjnie kalkulować wydatki, ponieważ niemal wszystkie opłaty będą ujęte w stałych miesięcznych ratach – wyjaśnia Grzegorz Czarnecki.

Grupa Lotos jest kolejną dużą firmą, która współpracuje z Masterlease. Obecnie lider polskiego rynku CFM z 18 proc. udziałem w segmencie CFM obsługuje m.in. PTK Centertel (Orange), Netię, Grupę Siemens, Grupę Budimex, Hochtief, Nordea Bank oraz firmę Nokia-Siemens Networks i przedsiębiorstwa z grupy General Electric.

Masterlease ma w posiadaniu flotę prawie 24 000 pojazdów. Jest liderem branży CFM z 18-procentowym udziałem w rynku. Oznacza to, że co szósty samochód w tej usłudze w Polsce jest obsługiwany przez Masterlease. Firma oferuje usługi skierowane zarówno do przedsiębiorców, jak i klientów indywidualnych, nieprowadzących działalności gospodarczej. Masterlease jest dwukrotnym zdobywcą Medalu Europejskiego BCC za najlepsze usługi finansowe (ME 2004 i ME 2005). Masterlease w swojej centrali oraz 17 regionalnych biurach handlowych zatrudnia ponad 150 wykwalifikowanych pracowników.

 

Opublikowano: 27.08.2010
Aktualizacja: 27.08.2010