Lotos otworzył pierwszy MOP

Udostępnij artykuł

Miejsce Obsługi Podróżnych Rachowice/Kozłów GDDKiA przyznała spółce Lotos Paliwa w ramach przetargu zakończonego w październiku 2008 roku. Oprócz tej lokalizacji gdańska firma otrzymała prawo do budowy dwóch kolejnych par MOP – Witowice/Oleśnica (A4, /k Wrocławia) i Police/Łęka (A2).

– MOP Rachowice/Kozłów operuje w ruchu testowym już właściwie od 27 stycznia – wyjaśnia Robert Łaniewski, pełnomocnik dyrektora naczelnego Lotos Paliw. – Jego oficjalne włączenie do sieci świętujemy dziś. To naturalna procedura. Zawsze przed ostatecznym włączeniem stacji d o sieci korzystamy z tzw. rozruchu testowego. Sprawdzamy czy wszystkie urządzenia obiektu, od zbiorników po dystrybutory, funkcjonują poprawnie. W przypadku stacji w Rachowicach i Kozłowie wszystko działa na medal.

Lotos Paliwa ukończyły również prace nad uruchomieniem MOP Police/Łęka. To Miejsce Obsługi Podróżnych oddano do użytku w ubiegłym tygodniu. Do otwarcia pozostała jeszcze para MOP Witowice/Oleśnica. Na obu ww. parach MOP oprócz stacji Lotos i restauracji McDonald’s kierowcy będą mogli skorzystać z usług hoteli działających pod marką Start.

Warto przypomnieć, że GDDKiA w ramach rozwoju sieci autostrad w Polsce zaplanowała do 2015 r. zagospodarowanie ok. 100 MOP stacjami paliw.

W styczniu 2010 r. minęło czternaście lat istnienia spółki Lotos Paliwa, która odpowiada za rozwój i zarządzanie ogólnopolską siecią stacji paliw Lotos. Aktualnie w sieci Lotos funkcjonuje łącznie 310 stacji dogodnie zlokalizowanych w miastach i przy trasach przelotowych. Te ostatnie, dzięki dużym parkingom, są także doskonałym miejscem do odpoczynku w czasie podróży. Spółka realizuje również inwestycje związane z budową stacji przy autostradach w ramach tzw. Miejsc Obsługi Podróżnych. Lotos Paliwa posiadają również certyfikowany przez PCBC S.A. system zarządzania jakością w zakresie hurtowego obrotu i dostarczania do stacji paliw benzyn i olejów napędowych do pojazdów samochodowych oraz hurtowego obrotu lekkimi olejami opałowymi.

Opublikowano: 19.04.2010
Aktualizacja: 19.04.2010