Lotos promuje bezpieczeństwo na drogach

Udostępnij artykuł

W tym roku kampania kładzie szczególny nacisk na szeroko pojętą kulturę motoryzacyjną, która jest nieodłącznym elementem bezpieczeństwa ruchu drogowego. Program imprezy przewiduje wiele atrakcji, między innymi pokazy jazdy precyzyjnej, jazdy ekologicznej, mechaniki samochodowej oraz liczne konkursy z nagrodami. Podczas "ABC Bezpieczeństwa" przy sopockim molo rozbrzmiewać będzie muzyka klubowa w wykonaniu DJ Bratosa, a o godzinie 20.00 odbędzie się koncert gwiazdy wieczoru – Kasi Cerekwickiej.
Grupa Lotos zaangażowała się w organizację wydarzenia już po raz trzeci. Inicjatywa realizowana jest w ramach programu Akademia Bezpieczeństwa Lotos, który – poprzez liczne działania w tym realizację programu "Lotos – bezpieczna droga do szkoły" – ma na celu edukację w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Również 12-14 sierpnia na gdańskim Długim Targu, sopockim Monciaku oraz gdyńskim Placu Grunwaldzkim, odbywają się happeningi zorganizowane w ramach pikniku „ABC Bezpieczeństwa”. Na kilka godzin ulice tych miast zamienią się strefy edukacji na temat BRD i kultury motoryzacyjnej. Happeningi w najpopularniejszych miejscach Trójmiasta to akcja informacyjna, która ma zachęcić kierowców do zachowania bezpieczeństwa i kultury na drodze. Przechodnie będą mieli okazję opowiedzieć, czym dla nich jest kultura motoryzacyjna oraz wziąć udział w konkursach na temat znajomości przepisów ruchu drogowego.

Dodatkowe informacje dotyczące pikniku dostępne są pod adresem www.abcbezpieczenstwa.pl/
 

Opublikowano: 13.08.2010
Aktualizacja: 13.08.2010