Lotos sprzedaje więcej na marinach

Udostępnij artykuł

Od kilku sezonów utrzymuje się trend na sporty motorowodne, rośnie także zainteresowanie wędkarstwem morskim. W ciągu kilku lat w krajowych portach i na akwenach, obok żaglówek pojawia się coraz więcej jachtów motorowych, łodzi hybrydowych (RIB) i skuterów wodnych. Większa atrakcyjność turystyczna Gdańska, Sopotu i Gdyni zachęca motorowodniaków i wędkarzy do odwiedzania regionu Zatoki Gdańskiej.

– Od kilku sezonów widać zwiększenie zainteresowania sportami i turystyką motorowodną. W ubiegłym sezonie dynamika sprzedaży na stacjach typu marina była rosnąca i wyniosła w ostatnich trzech sezonach wzrost wolumenu odpowiednio o 21 proc. (2007/2006), o 34 proc. (2008/2007) i o 26 proc. (2009/2008) – powiedział Waldemar Soczyński, dyrektor ds. sieci stacji Lotos Paliwa. – Sezon motorowodny 2010 zapowiada się równie obiecująco, z roku na rok sprzedaż rośnie, choć nie jest to jeszcze wolumen osiągany przez stacje nadwodne na zachodzie Europy – dodał.

Słaby kurs dolara wobec złotówki spowodował, iż import sprzętu motorowodnego do Polski z USA przed kryzysem finansowym końca 2008 r. był bardzo opłacalny. Na akwenach wybrzeża gdańskiego pojawiło się wówczas wiele łodzi zasilanych benzyną bezołowiową. W 2009 roku, jednostki już sprowadzone nadal pływały po krajowych akwenach. W ostatnim sezonie motorowodnym utrzymała się rosnąca dynamika sprzedaży. Nawodne stacje paliw sieci Lotos odnotowały 20 proc. wzrost sprzedaży benzyn.

– Chociaż w 2008 roku znacząco zmieniła się struktura sprzedaży paliw, gdy odnotowaliśmy wysoki wzrost konsumpcji benzyn, to w 2009 r. widać było także zwiększenie dynamiki sprzedaży ON o 37 proc, r/r, który goni sprzedaż Pb95. Jednak procentowy udział ON w sprzedaży ogółem to niecałe 40 proc., co świadczy o tym, że w naszych marinach mamy coraz więcej typowych motorówek i skuterów wodnych – powiedział Grzegorz Wieczorek, kierownik obszaru spółki Lotos Paliwa, zarządzający stacjami paliw przy marinach Gdańska, Gdyni i Łeby.

Maj to miesiąc, w którym rozpoczął się sezon żeglarski i motorowodny. Przez najbliższych pięć miesięcy w marinach jachtowych Gdańska, Gdyni oraz Łeby otwarte będą nadwodne stacje paliw sieci Lotos.
Dużym atutem stacji paliw Lotos jest ich lokalizacja w basenach jachtowych, fachowa obsługa oraz wysokiej jakości paliwo. Na stacjach Lotosu mogą tankować m.in. jachty, łodzie motorowe, jachty motorowe oraz skutery wodne. Przy okazji tankowania można zrobić drobne zakupy, dostępne są m.in.: oleje silnikowe, akcesoria, , słodycze, napoje. Na wspomnianych stacjach paliw honorowane są karty flotowe Lotos Biznes oraz programu premiowego Lotos Navigator.
 

Opublikowano: 11.05.2010
Aktualizacja: 11.05.2010