Lotos wspiera sztukę

Udostępnij artykuł

Bieszczadzkie Spotkania ze Sztuką „Rozsypaniec” to nowy projekt muzyczny, który ma na celu rozwój kulturalno-społeczny tego szczególnego regionu Polski, ale także aktywizację społeczeństwa. Na wydarzenie zaprasza Stowarzyszenie Miłośników Bieszczad „Moje Bieszczady”, dotychczasowy organizator Festiwalu Sztuk Różnych „Bieszczadzkie Anioły”.

Program czterodniowej imprezy wypełnią koncerty z kręgu piosenki poetyckiej, turystycznej oraz folkowej. Nie zabraknie znanych i cenionych na polskiej scenie muzycznej nazwisk. Na „Rozsypańcu” wystąpią między innymi: Marek Andrzejewski, Robert Kasprzycki, Michał Łanuszka, Jola Sip czy Tomasz Lewandowski, Piotr Woźniak i Szymon Zychowicz.

W trakcie imprezy odbędzie się również kiermasz z rękodziełami artystów z całej Polski. Równolegle odbywać się będą warsztaty, dostępne dla publiczności, które dadzą szansę na odkrycie nowych talentów każdej osobie goszczącej na imprezie. Podczas „Rozsypańca” odbędzie się również konkurs piosenki amatorskiej „Rozsypane Dźwięki” oraz finał ogłoszonych w maju konkursów: Zmagań Poetyckich „Rozsypane Strofy” oraz fotograficznego „Bieszczady – moje miejsce”.

Więcej informacji o programie wydarzenia na stronie: www.mojebieszczady.org

Grupa Lotos od lat aktywnie patronuje wielu ciekawym i wyjątkowym wydarzeniom skierowanym do szerokiego grona odbiorców. Grupa Lotos to wieloletni sponsor Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni wspiera działalność sopockiego Teatru Atelier im. Agnieszki Osieckiej, to teatr kameralny promujący sztukę współczesną, w większości niewystawianą na polskich scenach. W ostatnich latach Grupa Lotos wspierała także jedno z ważniejszych wydarzeń intelektualnych na Pomorzu, jakim jest Gdański Areopag. Koncern aktywnie promuje znaczące lub ciekawe wydarzenia także na południu kraju, gdzie prowadzi swa działalność technologiczną i handlową. Warto tu wymienić Lotos Jazz Festival, czyli Bielską Zadymkę Jazzową, krakowski Festiwal Kultury Żydowskiej czy Łemkowską Watrę. Aktywność Grupy Lotos, jako mecenasa widoczna jest także podczas organizacji wydarzeń podejmowanych na rzecz lokalnych społeczności. Wśród wydarzeń, które warto wymienić są święto Gdańska, święto ulicy Świętojańskiej w Gdyni lub Tydzień Heweliusza w Gdańsku.
 

Opublikowano: 13.08.2010
Aktualizacja: 13.08.2010