Lublin inwestuje w stacje ładowania pojazdów

Udostępnij artykuł

Władze Lublina szukają podmiotu, który wydzierżawi nieruchomości z przeznaczeniem na budowę i obsługę stacji ładowania pojazdów elektrycznych. W wyznaczonych przez magistrat 82 lokalizacjach mają powstać 164 ogólnodostępne punkty ładowania. Termin składania ofert upływa 26 czerwca. Nowa infrastruktura ma być gotowa w rok po podpisaniu umowy.

pge ladowarka mosir lublin
PGE ładowarka MOSiR al. Zygmuntowskie 4, źródło: Facebook Grupa PGE

To już drugie podejście do przetargu. Poprzednie postępowanie zostało unieważnione, ponieważ żadna z ofert nie spełniała wymogów zamówienia. Władze Lublina liczą, że tym razem będzie inaczej.

Ogólnodostępne stacje ładowania zaplanowano w dzielnicach o zabudowie wielorodzinnej, w których mieszkańcy mają ograniczone możliwości ładowania pojazdów. Przewidziano je również na obszarach szczególnie atrakcyjnych pod względem turystycznym. Lokalizacje ogólnodostępnych stacji ładowania pojazdów elektrycznych wskazano przede wszystkim w oparciu o analizy dostępności infrastruktury elektroenergetycznej – mówi Artur Szymczyk, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju.

Jakie stacje ładowania będą w Lublinie?

Wybrany wykonawca będzie zobowiązany do zagospodarowania wydzierżawionego gruntu, poprzez wybudowanie stacji ładowania dla pojazdów elektrycznych, pełnienie roli operatora i dostawcy usługi ładowania dla tych stacji. Dostosuje również miejsca przeznaczone na postój pojazdów elektrycznych w czasie ładowania poprzez ich odpowiednie oznakowanie pionowe i poziome. Każda ze stacji powinna składać się z dwóch punktów ładowania, których moc ma być nie mniejsza niż 22 kW. Do każdej ogólnodostępnej stacji ładowania pojazdów elektrycznych przewidziane są dwa miejsca postojowe.

STACJA BENZYNOWA & CONVENIENCE STORE
– MARZEC-KWIECIEŃ 2023 –
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

Stacja Benzynowa marzec kwiecien okladka tekst

Umowa z wybranym podmiotem zostanie zawarta na 10 lat. Czas na budowę stacji to 12 miesięcy od momentu podpisania umowy.

Obecnie w Lublinie działają 44 ogólnodostępne punkty ładowania. Zgodnie z zapisami ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych minimalna liczba punktów ładowania w ogólnodostępnych stacjach ładowania, dla wielkości gmin takich jak Lublin wynosi 210.

źródło: Lublin.eu

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione.

Opublikowano: 13.06.2023
Aktualizacja: 13.06.2023