Łukasz Byśkiniewicz i Moya na starcie 61. Rajdu Barbórka

Udostępnij artykuł

Nadchodzący weekend upłynie pod znakiem 61. edycji Rajdu Barbórka, jednej z najbardziej spektakularnych i prestiżowych imprez rajdowych w Polsce. Jak co roku, wśród uczestników wydarzenia znajdzie się wspierany przez markę Moya team Łukasza Byśkiniewicza. To już druga edycja prestiżowego Rajdu Barbórka, w której zespół TVN Turbo Rally Team startuje w barwach sieci stacji paliw Moya. Duet Łukasz Byśkiniewicz i Daniel Siatkowski wystartuje wyjątkowo w Volkswagenie Polo R5, pojeździe klasyfikowanym w Mistrzostwach Świata jako WRC2, a w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski jako klasa 2.

Lukasz Byskiniewicz moya

Rajd Barbórka, z ponad półwieczną historią, jest wydarzeniem, które co roku przyciąga tysiące fanów motorsportu z całej Polski. Znany ze swojej niepowtarzalnej atmosfery i zaciętej rywalizacji, wydarzeni to jest kultowym zakończeniem sezonu rajdowego w Polsce. Trasa prowadząca przez serce Warszawy, w tym słynny odcinek specjalny przy ul. Karowej, stanowi wyjątkowe wyzwanie dla kierowców i jednocześnie spektakl dla widzów.


Volkswagen Polo R5, z którego będzie korzystał Łukasz Byśkiniewicz, to pojazd o standardowych w tej klasie parametrach technicznych. Wyposażony w silnik 1.6 Turbo, osiąga moc około 320 KM i moment obrotowy wynoszący 500 Nm. Lekka konstrukcja o wadze 1230 kg oraz stały napęd 4×4 pozwalają na przyspieszenie od 0 do 100 km/h w zaledwie 4 sekundy. To połączenie technologii i mocy sprawia, że Volkswagen Polo R5 niezwykle sprawnie pokonuje trasy rajdowe.

Stacja Benzynowa & Convenience Store
>> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <<

SB CS okladka


Dla kierowcy, ten rajd to ulubiona impreza, w której startuje nieprzerwanie od 2010 roku. Jako zwycięzca zeszłorocznego odcinka „Kryterium Asów Karowa”, Byśkiniewicz z pewnością będzie jednym z faworytów rajdu.

źródło: Anwim

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione.

Opublikowano: 30.11.2023
Aktualizacja: 30.11.2023