Lukoil szuka dostawcy – przetarg Amic Polska

Firma Amic Polska, zarządzająca siecią 115 stacji pod marką Lukoil, ogłosiła 30 sierpnia br. otwarcie przetargu na produkcję i dostawę regałów metalowych do wyposażenia tzw. walk-in coolerów.

Przetarg najpewniej jest związany z intensywnymi pracami modernizacyjnymi, które Amic Polska prowadzi na stacjach Lukoil w tym roku. Nowe wnętrze (wraz z odmienionym formatem sklepu convenience oraz konceptu kawowego i gastronomicznego) zyskały chociażby stacje w Zakopanem oraz w Mikołowie. Między innymi w drugiej z wymienionych lokalizacji obsługa stacji wykorzystuje tzw. walk-in cooler.

Walk-in cooler to nic innego, jak samodzielny kontener chłodniczy wkomponowany w bryłę pawilonu handlowego. Od strony sali sprzedażowej oczom klienta rzucają się jedynie przeszklone drzwi „wystające ze ściany”, dzięki czemu mogą oni szybko zapoznać się z ofertą i wybrać interesujące ich produkty. Dzięki stale zamkniętym drzwiom przechowywane tam produkty zachowują odpowiednią temperaturę.

Natomiast to, czego nie widać, a jest istotne w procesie obsługi, to tylna część lodówek, do której prowadzą osobne drzwi (już bezpośrednio z zaplecza). Pracownik wchodząc do lodówki / chłodziarki (stąd właśnie nazwa walk-in cooler) ma dostęp zarówno do części magazynowej (produkty są już schłodzone), jak i do części ekspozycyjnej (po prostu wkłada bezpośrednio na półki konkretne produkty).

Taki rozwiązanie, choć bardziej kosztowne od standardowych regałów chłodniczych i zajmujące więcej miejsca, pozwala na większą ekonomię pracy zespołu i czynią ją w zasadzie niewidoczną oraz „bezkolizyjną” dla klientów.

Przetarg na wyprodukowanie i dostarczenie dopasowanych do przestrzeni walk-in coolerów regałów ekspozycyjnych jest zapewne związany ze standaryzacją przestrzeni w sklepach na stacjach Lukoil.

Przeczytaj wywiad z managerami Amic Polska
na temat kluczowych zmian w sklepach na stacjach Lukoil
>> proszę kliknąć okładkę <<

Firmy zainteresowane udziałem w przetargu powinny zarejestrować się za pomocą specjalnego formularza udostępnianego przez Amic Polska do 9 września 2018 roku, do godziny 18.00.

Zarejestrowane firmy otrzymają szczegółową specyfikację dotyczącą przetargu w dniu 10 września 2018 roku. Jednocześnie maksymalny czas na przedstawienie oferty przetargowej upływa dnia 18 września 2018 roku do godziny 12.00.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.