Lukoil wprowadza tankowanie LPG na kolejnych stacjach

Według danych POGP w 2017 roku po polskich drogach jeździło 21,6 mln aut, a ponad 3,1 mln z nich (czyli ok. 14,5 proc.) było zasilanych LPG. Zagospodarowanie tak dużej puli przez klientów wymaga rozbudowy infrastruktury tankowania autogazu. Dlatego Amic, zarządzający siecią stacji Lukoil w Polsce, wprowadza stanowisko LPG w kolejnych lokalizacjach.

W XXI wieku paliwa alternatywne to nie tylko prąd, którym są zasilane zyskujące popularność w Europie auta elektryczne. Ochrona środowiska, ograniczenie emisji zanieczyszczeń, czy obniżenie kosztów transportu to coraz silniejsze trendy. Paliwa takie jak CNG czy LPG są dużo bardziej ekologiczne od popularnych benzyn czy oleju napędowego. Jeśli nawet wśród kierowców nie znajdziemy zbyt wielu miłośników dbania o środowiska, wielu z nich zdecydowało się zainstalować w swoich autach instalację gazową.

Duży udział samochodów zasilanych autogazem w Polsce przekłada się także na rosnącą liczbę stacji dystrybuujących to paliwo. Według danych POGP w latach 2014-2016 liczba stacji LPG na terenie Polski wynosiła średnio od 5390 do 5460. Jednak 2017 rok to prawdziwy boom rozwoju infrastruktury tankowania autogazu – na koniec grudnia 2017 kierowcy mogli zatankować LPG w aż 6287 lokalizacjach.

STACJA BENZYNOWA & CONVENIENCE STORE
NAJBARDZIEJ PRAKTYCZNE, NOWOCZESNE I NIEZALEŻNE
CZASOPISMO BRANŻY STACJI PALIW
> link do aktualnego numeru <

Choć wiele z nich to małe punkty często wyposażone w naziemny zbiornik, wysepkę z dystrybutorem i kasę, walka o klienta nie omija także największych rynkowych graczy z branży paliw.

W należącej do firmy Amic Polska sieci Lukoil działa 115 stacji. Na dzień dzisiejszy większość z nich, bo aż 99 w swojej ofercie posiada LPG. W ten sposób dodatkowe paliwa jest dystrybuowane przez 86 proc. placówek sieci. Zgodnie z zapowiedziami koncernu już niedługo tankowanie autogazu będzie możliwe równo na 100 stacjach Lukoil w Polsce – dowiedziała się nasza redakcja.

Firma rozpisała przetarg na budowę stanowiska LPG przy stacji Lukoil nr 075 zlokalizowanej w Ostrowie Wielkopolskim przy ul. Limanowskiego 8a.

Tradycyjnie, firmy zainteresowane udziałem w przetargu powinny zarejestrować się za pomocą specjalnego formularza dostępnego na stronie koncernu do 14.09.2018 r. do godziny 12.00. Zarejestrowane podmioty otrzymają szczegółową specyfikację dotyczącą przetargu w dniu 14.09.2018 r. Jednocześnie maksymalny czas na przedstawienie oferty przetargowej upływa dnia 27.09.2018 r. do godziny 12.00. W celu otrzymania dalszych informacji na temat przetargu należy kierować zapytania bezpośrednio do przedstawicieli koncernu.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.