Mateusz Morawiecki: mamy plan przejęcia PGNiG przez Orlen

[HOT NEWS] Podczas wtorkowej konferencji zorganizowanej w kooperacji przez PKN Orlen oraz Ministerstwo Aktywów Państwowych obecny na niej Premier RP, Mateusz Morawiecki zadeklarował, że po uzyskaniu warunkowej zgody Komisji Europejskiej na przejęcie przez PKN Orlen Grupy Lotos kolejnym planem Grupy jest dokonanie koncentracji z PGNiG.

W konferencji uczestniczyli m.in. Jacek Sasin, wicepremier i Minister Aktywów Państwowych oraz Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen. Po oficjalnym podpisaniu listu intencyjnego w sprawie połączenia spółek PKN Orlen oraz PGNiG głos zabrał Premier RP, Mateusz Morawiecki.

W swoim przemówieniu zadeklarował:

W imieniu większościowego akcjonariusza spółki PGNiG chciałbym również przedstawić informację taką, że mamy w zamyśle plan dalszej integracji, kolejnego przejęcia PGNiG przez Orlen, przez ten zwiększony Orlen po to, by nie konkurować na niektórych rynkach zagranicznych, tam gdzie nie musimy ze sobą konkurować, a możemy zwiększyć możliwości, wykorzystać synergie.

Premier odniósł się także do nadchodzącej akwizycji Lotos przez Orlen:

Obserwowałem wiele takich procesów – fuzji, połączeń, akwizycji, zgód międzynarodowych i krajowych. Ten proces przebiegał w najbardziej optymalny sposób, tak jak mógł w tej sytuacji przebiec. Warunki, które zostały wynegocjowane są warunkami właściwymi, patrząc na dalszą perspektywę rozwoju tej grupy.

Na koniec warto przypomnieć, że poza planami przejęcia Lotosu oraz PGNiG Orlen ma już na swoim koncie zrealizowane fuzje. W kwietniu br. spółka nabyła 80 proc. akcji spółki Energa, po tym jak 31 marca br. Komisja Europejska wydała bezwarunkową zgodę na tę transakcję.

STACJA BENZYNOWA & CONVENIENCE STORE
– CZERWIEC 2020 
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.