Michał Róg złożył rezygnację z funkcji członka zarządu Orlen

Udostępnij artykuł

Michał Róg, członek zarządu Orlen ds. handlu i logistyki, złożył rezygnację z zajmowanej funkcji.

Orlen logo

Michał Róg odpowiadał między innymi za rozwój stacji paliwowych Spółki. Tylko w okresie ostatniego roku sieć Orlen za granicą powiększyła się o ok. 30 proc., do ponad 1500 placówek. To efekt przejęcia kolejnych stacji w Niemczech, na Słowacji i na Węgrzech a przede wszystkim wejścia na nowy rynek austriacki, gdzie Orlen jest obecnie trzecim największym operatorem. Austria to szósty zagraniczny rynek, na którym działa sieć detaliczna Orlen.

Stacja Benzynowa & Convenience Store
>> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <<

SB CS okladka

Michał Róg był członkiem zarządu Orlen od 1 września 2018 roku. Sprawował nadzór nad obszarami m.in. handlu ropą naftową, handlu hurtowego produktami rafineryjnymi i petrochemicznymi, logistyki, sprzedaży detalicznej oraz elektromobilności. W ramach swoich obowiązków nadzorował ponad 30 spółek zależnych handlowo-logistycznych w Grupie Kapitałowej Orlen.
Wcześniej Michał Róg był m.in. członkiem zarządu ds. handlowych Orlen Oil oraz członkiem zarządu Paramo a.s. z siedzibą w Pardubicach w Czechach. Pełnił również funkcję członka rady nadzorczej Energa S.A, a obecnie pełni funkcję członka rady nadzorczej Orlen Synthos Green Energy.
Jest absolwentem Akademii Ekonomicznej w Krakowie na kierunku Zarządzanie i Marketing oraz Canadian International Management Institute and Harvard Business School. Ukończył Program Executive MBA organizowany przez Politechnikę Krakowską i Central Connecticut State University.

źródło: Orlen

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione.

Opublikowano: 05.02.2024
Aktualizacja: 05.02.2024