Minister finansów powołał pełnomocnika ds. analizy danych

Udostępnij artykuł
Minister finansów, funduszy i polityki regionalnej Tadeusz Kościński powołał Wojciecha Marzyckiego na stanowisko pełnomocnika ds. analiz danych. Pełnomocnik będzie koordynował prace analityczne w zakresie kształtowania systemu podatkowego.

Wojciech Marzycki to manager, posiadający wieloletnie doświadczenie w sektorze finansów, w tym w obszarze analizy danych.

Od 2015 r. związany z PKO Bankiem Polskim, odpowiedzialny za politykę kredytową i zarządzanie ryzykiem kredytowym w obszarze kredytów konsumpcyjnych.

Realizował strategiczne projekty banku, dotyczące m.in. optymalizacji procesów kredytowych i sprzedażowych, budowy hurtowni danych i nowoczesnego systemu oceny ryzyka kredytowego oraz wdrożenia metody wewnętrznych ratingów IRB (Internal Ratings-Based Approach, Metoda wewnętrznych ratingów).

Karierę zawodową rozpoczął w 2007 r. w Banku Zachodnim WBK (obecnie Santander Bank Polska), gdzie był odpowiedzialny za rozwój i wykorzystanie metod analitycznych do podejmowania decyzji biznesowych, automatyzacji procesów oraz do optymalizacji kosztów w obszarach ryzyka kredytowego, CRM i sprzedaży.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 05.01.2021
Aktualizacja: 05.01.2021