Moja Stacja ma obecnie 40 stacji

Udostępnij artykuł

Na pierwszym miejscu wśród sieci stacji niezależnych uplasowała się sieć Delfin z ilością 104 stacji , na miejscu drugim widoczny jest Huzar (74 stacje), na miejscu trzecim widzimy sieć WW Energy (46 stacji), na czwartym uplasowała się wspomniana Moja Stacja z 40 stacjami i kolejno Poczta Polska z 37 stacjami, Grosar, Witospol oraz Bis- Bel z ilością 18 stacji, Pronar z 17 stacjami oraz Konpal z ilością 16 stacji paliw. Ogółem, liczba stacji niezależnych w Polsce wyniosła w tym roku 3240, w tym liczba stacji paliw w sieciach operatorów niezależnych – 524.

Stowarzyszenie Moja Stacja jest zrzeszeniem skupiającym kilkudziesięciu niezależnych właścicieli stacji paliw z województw: podkarpackiego oraz lubelskiego.

Początek istnienia stowarzyszenia datuje się na rok 2004, kiedy to grupa kilkunastu przedsiębiorców zorganizowała spotkanie w okolicach Rzeszowa. W trakcie spotkania poruszono wiele tematów dotyczących funkcjonowania stacji paliw – problemy, bolączki, zagrożenia. Ustalono, że na następne spotkanie należy zaprosić kolejnych przedsiębiorców, którym zależy na rozwoju firmy i dbaniu o jakość sprzedawanych produktów paliwowych, a także ochronę środowiska. W trakcie kolejnych spotkań organizowanych cyklicznie, raz na kwartał, ustalono między innymi: zawiązanie i zarejestrowanie stowarzyszenia o nazwie Stowarzyszenie "Moja Stacja", wybór loga, cel i zakres działalności (statut). Na organizowane spotkania zapraszani są goście (przedstawiciele banków, firm modernizujących stacje paliw, przedstawiciele organów administracji publicznej – urzędu celnego, policji, straży pożarnej), którzy często prezentują swoje usługi oraz działania wspomagające funkcjonowanie stacji paliw.
 

Opublikowano: 16.08.2010
Aktualizacja: 16.08.2010