MOMO chce mieć osiem stacji do 2012 r.

Udostępnij artykuł

– Postaramy się wykorzystać sprzyjającą koniunkturę poprzez budowę sieci stacji paliwowych usytuowanych w atrakcyjnych lokalizacjach w obrębie osiedli mieszkaniowych, gdzie będą dostępne trzy rodzaje paliwa po cenie konkurencyjnej w odniesieniu do ceny na stacjach konwencjonalnych. Będziemy mogli zaproponować korzystne dla klientów ceny ze względu na możliwość znacznego ograniczenia kosztów działalności operacyjnej spółki, która zatrudniać będzie maksymalnie 10 osób do obsługi 31 stacji. W klasycznych sieciach tej wielkości potrzeba minimum 500 zatrudnionych – mówi Jacek Malec, prezes zarządu MOMO.

Aktualnie trwają przygotowania do uruchomienia budowy pierwszej stacji paliw należącej do spółki, która zostanie zlokalizowana w jednej z podwarszawskich miejscowości. Firma otrzymała już pozytywną decyzję środowiskową oraz jest w trakcie uzyskiwania pozwolenia na budowę. Przy konserwatywnych założeniach stacja paliw powinna w skali roku przynosić przychód na poziomie ponad 9 mln zł. Inwestycje spółki MOMO będą wznoszone na niewielkich powierzchniach gruntu na podstawie wieloletnich umów dzierżawy. 40% wartości inwestycji sfinansowane będzie leasingiem.

Spółka powstała w maju 2010 roku. Firma działa na bazie wniesionego aportem przedsiębiorstwa, które przygotowywało inwestycję w zakresie poszukiwania lokalizacji dla poszczególnych stacji oraz pozyskiwania finansowania jak również składania wniosków o niezbędne pozwolenia. Aktualnie kapitał własny MOMO S.A. wynosi 4.200.000 zł.
 

Opublikowano: 30.06.2010
Aktualizacja: 30.06.2010