MOMO: Debiut na NC to nowy etap w historii spółki

Udostępnij artykuł

– Dołożymy wszelkich starań, aby w pełni zrealizować założenia przedstawione inwestorom w trakcie private placement – dodaje.

– Mamy wszelkie szanse, aby wywiązać się z naszych zobowiązań. Do takich prognoz skłania m.in. systematyczny wzrost zapotrzebowania na paliwa w Polsce. Tendencja, o której wspomniałem najwyraźniej jest widoczna na terenie Mazowsza, gdzie spółka niebawem rozpocznie działalność operacyjną – uważa Jacek Malec.

– Aktualnie trwają prace związane z uruchomieniem pierwszej stacji zlokalizowanej w Grodzisku Mazowieckim. Między innymi z tego powodu jestem przekonany, że skorzystamy ze sprzyjającej koniunktury w branży paliwowej, której potencjał dodatkowo zwiększają projekty infrastrukturalne realizowane na terenie Mazowsza – zapowiada prezes MOMO S.A.

Prawa do akcji spółki z branży paliwowej MOMO S.A. wzrosły podczas debiutu na NewConnect o 5 proc. do 0,42 zł. Do obrotu trafiło 3 mln akcji, za które inwestorzy w trakcie private placement zapłacili 1,2 mln zł. Zostaną one przeznaczone na budowę sieci automatycznych stacji paliwowych.

Do końca 2015 roku spółka zamierza uruchomić 31 stacji paliwowych na terenie Mazowsza. Autoryzowanym Doradcą MOMO S.A. jest Dom Maklerski Capital Partners S.A.

Spółka powstała w maju 2010 roku. Firma działa na bazie wniesionego aportem przedsiębiorstwa, które przygotowywało inwestycję w zakresie poszukiwania lokalizacji dla poszczególnych stacji oraz pozyskiwania finansowania jak również składania wniosków o niezbędne pozwolenia. Aktualnie kapitał własny MOMO S.A. wynosi 4.200.000 zł.

Opublikowano: 10.09.2010
Aktualizacja: 10.09.2010