MOMO: Innowacje na stacjach automatycznych

Udostępnij artykuł

– Jako pierwsi na rynku będziemy wydawać faktury VAT na miejscu, nasze automaty oraz dystrybutory przemówią ludzkim głosem, a przede wszystkim będziemy blisko naszego klienta – mówi Jacek Malec, Prezes Zarządu MOMO S.A.

– Faktura VAT jest wydawana bezpośrednio przez urządzenie tankujące oraz istnieje możliwość otrzymywania zbiorczych faktur miesięcznych, jak również e-faktury – wyjaśnił prezes spółki w trakcie czatu z użytkownikami portalu IPO.pl.

Aktualnie trwają przygotowania do uruchomienia budowy pierwszej stacji paliw należącej do spółki, która zostanie zlokalizowana w jednej z podwarszawskich miejscowości. Firma otrzymała już pozytywną decyzję środowiskową oraz jest w trakcie uzyskiwania pozwolenia na budowę. Przy konserwatywnych założeniach stacja paliw powinna w skali roku przynosić przychód na poziomie ponad 9 mln zł. Inwestycje spółki MOMO będą wznoszone na niewielkich powierzchniach gruntu na podstawie wieloletnich umów dzierżawy. 40 proc. wartości inwestycji sfinansowane będzie leasingiem.

Spółka powstała w maju 2010 roku. Firma działa na bazie wniesionego aportem przedsiębiorstwa, które przygotowywało inwestycję w zakresie poszukiwania lokalizacji dla poszczególnych stacji oraz pozyskiwania finansowania jak również składania wniosków o niezbędne pozwolenia. Aktualnie kapitał własny MOMO S.A. wynosi 4 200 000 zł.
 

Opublikowano: 23.07.2010
Aktualizacja: 23.07.2010