MOMO inwestuje na Mazowszu

Udostępnij artykuł

Mazowiecki kierowca przejeżdża rocznie około 10 000 km, spalając przeciętnie ok. 800 litrów paliwa. Między innymi te informacje działają na inwestorów jak magnes, który skutecznie przyciąga spółki z branży paliwowej. Jedną z nich jest MOMO S.A. Firma do końca 2015 roku zamierza zbudować sieć automatycznych stacji paliwowych składającą się z 31 obiektów. Pierwsza stacja zostanie uruchomiona w Grodzisku Mazowieckim do końca 2010 roku. Debiut spółki na rynku NewConnect zaplanowano w I poł. września 2010 roku.

Środki niezbędne do zrealizowania planowanych inwestycji zostały m.in. pozyskane w ramach private placement. W ten sposób spółka zebrała 1,2 mln zł, co oznacza, że w 100 proc. zostały wykonane pierwotne założenia dotyczące tego projektu. Pozostałe fundusze będą pochodziły z kredytów oraz leasingu. Do końca 2012 roku spółka zamierza zbudować.

8 stacji paliwowych na terenie Mazowsza. W latach 2013-2015 MOMO S.A. planuje budowę kolejnych 23 stacji paliwowych zlokalizowanych w atrakcyjnych miejscach w obrębie osiedli mieszkaniowych. Inwestycje spółki MOMO będą wznoszone na niewielkich powierzchniach gruntu na podstawie wieloletnich umów dzierżawy. 40 proc. wartości inwestycji sfinansowane będzie leasingiem.

– Nasze plany inwestycyjne są ambitne, ale realistyczne. Podobnego zdania są również inwestorzy, którzy w pełni zaakceptowali model rozwoju naszej firmy. Świadczy o tym m.in. wynik niedawno zakończonego private placement. W jego trakcie firma pozyskała całość pierwotne zakładanej kwoty – mówi Jacek Malec, Prezes Zarządu MOMO S.A.

– Jestem przekonany, że inwestycje, które planujemy zrealizować spełnią nasze oczekiwania, dotyczące skali planowanych zysków. Do takich wniosków skłania m.in. bardzo duży potencjał rynku paliwowego na Mazowszu, gdzie jest zarejestrowana największa ilość samochodów w Polsce, a mieszkańcy tego regionu zazwyczaj dysponują funduszami, które zdecydowanie przewyższają uposażenia mieszkańców pozostałych regionów w Polsce. Równie istotne znaczenie ma relatywnie niski wskaźnik bezrobocia oraz dynamiczna rozbudowa infrastruktury drogowej, która w naturalny sposób sprzyja rozwojowi transportu samochodowego – dodaje.

Spółka już teraz przystąpiła do realizacji swoich planów inwestycyjnych. Aktualnie trwają przygotowania do rozpoczęcia budowy pierwszej stacji paliw, która zostanie zlokalizowana w Grodzisku Mazowieckim. Firma otrzymała już pozytywną decyzję środowiskową oraz jest w trakcie uzyskiwania pozwolenia na budowę. Przy konserwatywnych założeniach stacja paliw powinna w skali roku przynosić przychód na poziomie ponad 9 mln zł.

Firma powstała w maju 2010 roku. Firma prowadzi działalność na bazie wniesionego aportem przedsiębiorstwa, które przygotowywało inwestycję w zakresie poszukiwania lokalizacji dla poszczególnych stacji oraz pozyskiwania finansowania jak również składania wniosków o niezbędne pozwolenia. Aktualnie kapitał własny MOMO S.A. wynosi 4.200.000 zł.
 

Opublikowano: 06.09.2010
Aktualizacja: 06.09.2010