Motocykle na stacjach BP

Udostępnij artykuł

Spotkania motocyklistów odbędą się 25 kwietnia w Poznaniu, an ul. Szwajcarskiej 1, 9 maja w Warszawie na ul Powstańców Śląskich 122, 16 maja w Katowicach, na ul Górnośląskiej 40, 23 maja w Wieliczce, na ul. Krakowskiej 14 b oraz 30 maja w Gdyni, przy. ul. Hutniczej 15 a.

Jednym z niezwykle ważnych elementów tegorocznej "Motocyklowej Niedzieli na stacjach BP" jest akcja pod hasłem "Motocykliści Mogą Więcej – I Ty możesz uratować życie", organizowana przy współpracy z Fundacją DKMS Polska. Fundacja DKMS Polska istnieje od ponad roku i zarejestrowała już prawie 35.000 dawców, stając się największą bazą dawców komórek macierzystych w Polsce.

"W Polsce co 1,5 godziny ktoś dowiaduje się, że zachorował na białaczkę. Co drugi chory na białaczkę nie znajduje dawcy – mówi Dorota Adamska, PR Manager BP Polska. – Każdy kto pojawi się w czasie imprezy na naszej stacji, będzie mógł się zarejestrować jako potencjalny dawca szpiku kostnego, w bazie Fundacji DKMS Polska. Wystarczy 10 minut, aby wypełnić formularz rejestracyjny i oddać materiał genetyczny do badania. Jeśli okaże się, że nasz kod genetyczny zgadza się z kodem genetycznym chorego, wtedy dochodzi do przeszczepu. Jest jednak podstawowy warunek – trzeba być zdrowym".

Ważnym aspektem organizowanego przez BP i Castrol cyklu "Motocyklowa Niedziela” jest dyskusja na temat bezpieczeństwa motocyklistów na polskich drogach. Podczas Motocyklowych Niedziel promowane będzie aktywnie bezpieczeństwo drogowe. Organizatorzy imprez pragną zwrócić uwagę na obecność motocyklistów na drogach oraz konieczność wzmożonej ostrożności kierowców. Wszyscy zainteresowani będą mieli możliwość nabycia cennych umiejętności oraz poszerzenia wiedzy z zakresu odpowiedzialnej jazdy.
"Motocyklowa Niedziela" to też możliwość spotkania się właścicieli motocykli i miłośników dwóch kółek z profesjonalistami z branży motocyklowej, podróżnikami, ratownikami oraz przedstawicielami policji.
O tym, że motocykliści to ważni dla BP i Castrola klienci, świadczy oferta dostępna na wybranych stacjach paliw: w toaletach znajdują się takie udogodnienia jak półka na kask, w sklepie można nabyć czasopisma motocyklowe, a właściciele jednośladów regularnie korzystają z myjni bezdotykowej. Na stacjach BP motocykliści znajdą też szeroką gamę olejów Castrol do motocykli.
 

Opublikowano: 20.04.2010
Aktualizacja: 20.04.2010