Moya dla środowiska – start kolejnej akcji sadzenia drzew

Udostępnij artykuł

Firma Anwim S.A., operator sieci stacji paliw Moya, we współpracy ze społecznym startupem dotlenieni.org wzięła udział w akcji sadzenia lasu dębowego w nadleśnictwie Garwolin. Efekt pracowniczego wolontariatu to 600 dębowych sadzonek na powierzchni 4 tys. m2. Inicjatywa jest częścią szerszego programu, w ramach którego zostanie posadzonych około 3000 dębów na obszarze o powierzchni 1,5 hektara.

moya sadzenie drzew

Anwim S.A. już po raz trzeci wziął udział w akcji sadzenia drzew. W tym roku, we współpracy z Dotlenieni.org, 21 ochotników z zespołu Anwim, pod bacznym okiem specjalistów posadziło około 600 dębów na powierzchni wynoszącej 4 tysiące metrów kwadratowych. Dęby odgrywają kluczową rolę w ekosystemie, wspomagając bioróżnorodność oraz poprawiając jakość powietrza. Co istotne, to jedynie początek, ponieważ w ramach szerszej współpracy między Anwim a Dotlenieni.pl, planowane jest posadzenie około 3000 drzew na obszarze o powierzchni 1,5 hektara.
Akcja sadzenia lasu jest częścią szeroko zakrojonej strategii ESG (Environmental, Social, and Governance) Grupy Anwim, która uwzględnia zrównoważone aspekty działalności firmy oraz jej wpływ na otoczenie.

Zaangażowanie Anwim S.A. w działania z obszaru zrównoważonego rozwoju to ważny element tożsamości firmy. Na stacjach Moya od lat wprowadzane są innowacyjne, ekologiczne rozwiązania. Montowane są panele fotowoltaiczne, firma wprowadza biodegradowalne plastikowe karty paliwowe oraz używa inteligentnego oświetlenia led, które oszczędza do 30% energii elektrycznej. Ponadto cała energia wykorzystywana na stacjach własnych Moya pochodzi z odnawialnych źródeł.

Stacja Benzynowa & Convenience Store
>> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <<

SB CS okladka

Firma podejmuje inicjatywy, które przyspieszą transformację energetyczną transportu. W ramach ogłoszonej w tym roku strategii rozwoju, Grupa zadeklarowała m.in. stworzenie ogólnopolskiej sieci punktów ładowania samochodów elektrycznych Moya Energia oraz produkcję i prądu z odnawialnych źródeł energii.

źródło: Anwim

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione.

Opublikowano: 09.11.2023
Aktualizacja: 10.11.2023