Moya dla Ukrainy – współpraca z podkarpackim PCK

Udostępnij artykuł

W ramach działań pomocowych na rzecz poszkodowanych w wyniku wojny na Ukrainie, Anwim, właściciel sieci stacji paliw Moya, nawiązał współpracę z Podkarpackim Oddziałem Okręgowym Polskiego Czerwonego Krzyża. Celem wspólnych działań jest przekazanie ukraińskim szpitalom i innym placówkom służby zdrowia płynów i innych środków do dezynfekcji. Łączna wartość pomocy Anwim przekazana na rzecz podkarpackiego PCK to niemal 200 tys. zł.

Moya PCK

Moya dla Ukrainy

Anwim kontynuuje działania na rzecz mieszkańców Ukrainy, którzy cierpią w wyniku wojny. W ramach współpracy z Podkarpackim Oddziałem Okręgowym PCK do tej pory spółka przekazała 1500 l paliwa i artykuły spożywcze na rzecz uchodźców, którzy przebywali w centrum wsparcia w Medyce. Tym razem Anwim przekaże środki odkażające i dezynfekcyjne, które zostaną następnie dostarczone wybranym ośrodkom opieki medycznej na Ukrainie. Pomoc przekazywana jest w siedmiu transzach, począwszy od czerwca, do końca bieżącego roku. Łączna wartość dostarczonych środków dezynfekcyjnych wynosi 180 tys. zł.

Przekazane przez Anwim płyny odkażające dostarczymy jak najszybciej do najbardziej potrzebujących placówek opieki medycznej na Ukrainie. W wyniku wojny, nasz wschodni sąsiad boryka się brakiem nawet podstawowych środków do życia. Każda pomoc, zarówno finansowa, jak i rzeczowa, jest istotna w bieżącym funkcjonowaniu ukraińskich instytucji i mieszkańców. Jesteśmy wdzięczni sieci stacji paliw Moya za otwartość i chęć dzielenia się swoimi zasobami. Paliwo, które dostaliśmy poprzednim razem, zostało wykorzystane do agregatów prądotwórczych w miasteczku wolontariuszy pomagającym uchodźcom w Medyce. Tym razem jedziemy bezpośrednio na Ukrainę i tam wspomożemy potrzebujących wyposażając szpitale i przychodnie w tak potrzebne środki odkażające.
– mówi Maciej Maruszak, dyrektor Podkarpackiego Oddziału Okręgowego PCK.

Anwim od początku wojny na Ukrainie czynnie angażuje się w pomoc poszkodowanym oraz służbom pracującym na rzecz uchodźców. Oprócz darowizny dla Polskiej Akcji Humanitarnej w wysokości 200 tys. zł i zbierania dodatkowych funduszy na wsparcie uchodźców za pośrednictwem portalu Siepomaga.pl, wybrane stacje paliw Moya, znajdujące się w pobliżu granicy polsko-ukraińskiej, oferowały pracownikom służb medycznych i mundurowych kawę oraz hot dogi za symboliczny 1 grosz.

Źródło: Anwim / Moya

STACJA BENZYNOWA & CONVENIENCE STORE
– MARZEC-KWIECIEŃ 2022 –
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

Stacja Benzynowa & Convenience Store

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione.

Opublikowano: 06.07.2022
Aktualizacja: 06.07.2022