Moya express poszerza asortyment o produkty pozapaliwowe

Udostępnij artykuł

Anwim, właściciel sieci stacji paliw Moya, rozpoczął pilotaż niewielkich sklepów przy stacjach Moya Express. Celem tego przedsięwzięcia jest zaoferowanie klientom tych samoobsługowych stacji możliwości zakupów produktów pozapaliwowych. W asortymencie sklepów znajdują się najpopularniejsze produkty z oferty „non-fuel”, czyli m.in. napoje, słodycze czy płyny do spryskiwaczy. Oprócz tego na testowanych stacjach oferta paliwowa została wzbogacona o LPG.

Moya express Gostyn
Fot. Moya express w Gostyniu

Nowy pilotaż sieci Moya

Do pilotażu nowego rozwiązania zostały wytypowane cztery samoobsługowe stacje Moya Express: w Gostyniu przy ul. Leszczyńskiej 7, we Wrocławiu, przy ul. Długiej 47A, w Lubinie, przy ul. Paderewskiego 101A oraz w Częstochowie, przy al. Wojska Polskiego 266.

Koncept zakłada budowę niewielkiego sklepu w formie kiosku, w którym można kupić najbardziej popularne artykuły dostępne w tradycyjnych sklepach przy stacjach Moya, czyli przede wszystkim produkty marki własnej – wodę, napoje, energetyki, słodycze czy płyny do spryskiwaczy. W godzinach funkcjonowania sklepu, czyli codziennie od 6:00 do 18:00, klienci mogą również opłacić tankowanie zarówno w kasie sklepu jak również przy słupku samoobsługowym. Poza godzinami otwarcia sklepu istnieje możliwość zatankowania i płatności w dotychczasowy sposób – przy pomocy kasy samoobsługowej.

Wprowadzenie na stacje Moya Express obsługi umożliwia dodatkowo poszerzenie asortymentu paliwowego. W testowanych punktach pojawił się w sprzedaży LPG.

Po pozytywnej ocenie wyników sprzedaży na testowanych obiektach koncept będzie rozszerzany na pozostałe stacje Moya Express, na których infrastruktura pozwala na podobną inwestycję.

Źródło: Anwim

STACJE PALIW – SPRZEDAŻ DETALICZNA – RAPORT 2022
>> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <<

Stacje Paliw Sprzedaż Detaliczna RAPORT 2022

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.

Opublikowano: 25.10.2022
Aktualizacja: 25.10.2022