Moya i Dotlenieni.org posadzą 2500 drzew

Udostępnij artykuł

Firma Anwim S.A. po raz kolejny podpisała umowę o współpracy ze społecznym startupem Dotlenieni.org. W ramach wolontariatu pracownicy operatora sieci stacji paliw Moya posadzą w tym roku 2500 drzew. Działania te są wyrazem odpowiedzialności ekologicznej i zaangażowania w ochronę środowiska, wpisując się w strategię zrównoważonego rozwoju firmy.

Anwim Moya dotlenieni

Dotlenieni.org to startup społeczny, który przez inicjowanie i promowanie działań na rzecz środowiska naturalnego, przyczynia się do zwiększenia obszarów leśnych w Polsce. Organizacja współpracuje z firmami i wolontariuszami, by poprzez wspólne sadzenie drzew wzmocnić ekosystem i przeciwdziałać negatywnym skutkom zmian klimatycznych.

Firma Anwim S.A. już po raz kolejny włącza się w realizację projektu, który bezpośrednio przekłada się na poprawę jakości powietrza i zwiększenie bioróżnorodności. W ubiegłym roku jej pracownicy posadzili 600 dębów na obszarze 4 tysięcy metrów kwadratowych. W tegorocznej akcji firma zamierza zrealizować działania na jeszcze większą skalę i wzbogacić ekosystem o 2500 drzew.  

LIDERZY RYNKU – DOSTAWCY DLA STACJI PALIW – RAPORT 2024
>> kliknij, aby zapoznać się z bezpłatnym wydaniem <<

Liderzy-Rynku-Dostawcy-dla-Stacji-_aliw-2024-okladka-Petrolnet

Projekt ten wpisuje się w szersze działania Anwim S.A., które konsekwentnie podkreślają znaczenie odpowiedzialnej postawy wobec natury. Dlatego firma chętnie angażuje się w inicjatywy, które przynoszą realne korzyści zarówno dla środowiska, jak i lokalnych społeczności. Sadzenie lasów pomaga w zatrzymywaniu erozji gleby, oczyszczaniu powietrza i tworzeniu naturalnych siedlisk dla dzikich zwierząt.

Akcja sadzenia lasu jest częścią strategii ESG (Environmental, Social, and Governance) Grupy Anwim, która uwzględnia zrównoważone aspekty działalności firmy oraz jej wpływ na otoczenie. Od inwestowania w punkty ładowania pojazdów elektrycznych i odnawialne źródła energii poprzez ekologiczne rozwiązania na stacjach Moya po angażowanie się w społeczne inicjatywy na rzecz środowiska – firma nieustannie poszukuje nowych sposobów na zmniejszenie śladu węglowego.

źródło: Anwim

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione.

Opublikowano: 10.04.2024
Aktualizacja: 10.04.2024