Moya przejmie część stacji po Tesco

Udostępnij artykuł
[HOT NEWS! PREMIERA U NAS] Jak dowiedziała się redakcja Petrolnet, 12 sierpnia br. firma Anwim, operator sieci stacji Moya, złożyła wniosek do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w sprawie uzyskania zgody na zakup trzech byłych stacji Tesco.

Koncentracja dotyczy placówek zlokalizowanych w: Warszawie (przy ul. Stalowej), Lublinie oraz Wrocławiu.  Według pozyskanych przez nas informacji nie jest wykluczone, że w przyszłości firma Anwim będzie wnioskowała o możliwość przejęcia kolejnych lokalizacji po dawnej sieci przymarketowych stacji Tesco.

Już teraz jednak Moya w ramach umowy dzierżawy zarządza dwiema byłymi stacjami Tesco zlokalizowanymi w Puławach oraz Gorzowie Wielkopolskim. W ciągu kilku miesięcy, po uzyskaniu decyzji o wydzieleniu gruntów, obie placówki rozpoczną pracę jako stacje własne Moya.

Aktualnie sieć liczy 260 obiektów. Dzięki pozytywnej zgodzie UOKiK w sprawie przejęcia 26 automatycznych bezobsługowych stacji eMila, do końca 2020 pod marką Moya będzie działać blisko 300 obiektów. Zgodnie z zapowiedziami spółki Anwim do końca 2023 sieć powinna skupiać co najmniej 350 stacji. 

STACJA BENZYNOWA & CONVENIENCE STORE
– CZERWIEC 2020 
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 14.08.2020
Aktualizacja: 19.08.2020