Moya stawia na ekologiczną czystość stacji paliw

Udostępnij artykuł
Na stacjach własnych sieci Moya wdrożono do użytku profesjonalne i ekologiczne środki czystości marki CAF Outdoor Cleaning. Innowacyjne produkty, wykorzystujące technologię bioremediacji, przeznaczone są do regularnego stosowania na podjazdach oraz do czyszczenia dystrybutorów i pistoletów. Środki zapewniają wysoką skuteczność i bezpieczeństwo, a przy tym są przyjazne środowisku.

Według opinii wielu klientów czystość jest niezwykle ważnym czynnikiem poprawiającym ogólną satysfakcję i poziom zadowolenia z wizyty na stacji paliw. Potwierdza to także analiza firmy CAF Outdoor Cleaning, która zbadała oceny Google dotyczące stacji paliw. Przeanalizowano 850 opinii klientów w 40 najwyżej ocenianych sieciach stacji paliw w 18 różnych krajach europejskich. Najistotniejsza okazała się jakość obsługi (66 proc.), następnie bogata oferta gastronomiczna (32 proc.), a na trzecim miejscu właśnie czystość obiektu (29 proc. wskazań).

Nowoczesne środki czystości wdrożone w sieci Moya pozwalają zachować obszar wokół budynku stacji paliw w idealnej czystości. Swoją wysoką skuteczność zawdzięczają technologii bioremediacji. Jest to unikatowy sposób usuwania zanieczyszczeń substancji ropopochodnych za pomocą żywych mikroorganizmów, które rozkładają zanieczyszczenia na neutralny wodór oraz tlen. Tym samym zapobiegają parowaniu plam paliwa i wnikaniu zanieczyszczeń w glebę. Co więcej, dzięki wyjątkowej efektywności, pozwalają znacznie skrócić proces czyszczenia, wydatnie redukując zużycie wody. Produkty te zgodne są z europejskimi normami OSHA dotyczącymi bezpieczeństwa i zdrowia w pracy.

– W naszej działalności duży nacisk kładziemy na kwestie związane z ochroną środowiska. Tam, gdzie jest to możliwe, wprowadzamy rozwiązania ekologiczne, jak np. fotowoltaika na dachach stacji paliw, czy właśnie ekologiczne środki czystości. Produkty CAF Outdoor Cleaning, które wdrożyliśmy na stacjach własnych Moya nie tylko pozwalają zachować stan idealnej czystości na zewnątrz, ale także oszczędzić cenny czas pracowników. Co jednak dla nas najważniejsze, stosowanie tych produktów pozwala zredukować zużycie wody oraz jest w pełni neutralne dla środowiska – mówi Filip Puchalski, dyr. ds. operacyjnych Moya, członek zarządu Anwim.

W celu uzyskania maksymalnej efektywności i bezpieczeństwa stosowania, pracownicy stacji paliw Moya przeszli profesjonalne szkolenia e-learningowe. Środki czystości marki CAF Outdoor Cleaning zostały wdrożone na wszystkich stacjach własnych marki Moya.

STACJA BENZYNOWA & CONVENIENCE STORE
– CZERWIEC-LIPIEC 2021 
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.