Moya zwalnia z teorii

Udostępnij artykuł
Anwim, właściciel i operator ogólnopolskiej sieci stacji paliw Moya, nawiązał współpracę z Fundacją Zwolnieni z Teorii. W ramach wspólnych działań zostanie stworzony program partnerski Moya Polska, skierowany do uczniów szkół średnich. Celem programu jest stworzenie przez uczniów, przy współudziale ekspertów Anwim, co najmniej trzydziestu projektów społecznych w szeroko pojętej tematyce działania lokalnego. Współpraca z doświadczonym zespołem Moya jest wyjątkową szansą na rozwój osobisty uczestników programu. Jest to kolejna inicjatywa z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu realizowana przez Anwim.

Przedsięwzięcie to ma na celu z jednej strony aktywizację uczniów i edukację ich poprzez praktykę, z drugiej – działanie na rzecz lokalnych społeczności. Uczestnicy, którzy zarejestrują się na stronie internetowej www.zwolnienizteorii.pl, krok po kroku prowadzeni będą przez realizację własnego projektu społecznego – od koncepcji, po jego realizację.

Podczas całego procesu planowania, wdrażania i rozwijania danego przedsięwzięcia, uczestnicy programu otrzymują również wsparcie merytoryczne i inspiracyjne ekspertów Anwim oraz lokalnych stacji paliw Moya. Każdy projekt dostanie swojego indywidualnego mentora, który będzie do dyspozycji zespołu, aktywnie uczestnicząc w pracach. Za realizację projektu w programie Moya Polska, każdy uczestnik otrzyma certyfikat poświadczający działanie na rzecz rozwoju lokalnej społeczności.

– Moya jest ogólnopolską siecią stacji paliw, która od lat mocno angażuje się w rozwój społeczności lokalnych. Robimy to wspólnie z naszymi partnerami franczyzowymi, którzy najlepiej znają lokalne potrzeby środowisk, w których funkcjonują na co dzień. Nieustannie szukamy nowych możliwości rozwoju naszych aktywności prospołecznych, dlatego chętnie angażujemy się m.in. w akcje krwiodawstwa, współprace z fundacjami mające na celu np. pomoc potrzebującym i wiele innych. Fundacja Zwolnieni z Teorii idealnie wpisuje się w naszą koncepcję wsparcia społeczności lokalnych. Formuła jest oryginalna, a przede wszystkim od lat wspaniale się sprawdza. Jesteśmy przekonani, że wspólnie będziemy mogli skutecznie zainspirować młodych ludzi do działania oraz rozwoju swoich umiejętności i kompetencji – mówi Rafał Pietrasina, prezes zarządu Anwim.

Fundacja Zwolnieni z Teorii działa od 2013 roku. Jej celem jest wspieranie edukacji szkolnej poprzez uzupełnianie jej o przestrzeń do zdobywania praktyki. Fundacja działa w oparciu o nowoczesną metodykę nauczania, w ramach której jej podopieczni rozwijając realny projekt społeczny, wzmacniają swoje kompetencje potrzebne na co dzień i w przyszłości w czasie wykonywania obowiązków służbowych, takie jak kreatywność, praca zespołowa, komunikacja czy rozwiązywanie problemów.

Od 2019 roku tworzona jest również platforma nauczycielska Zwolnieni z Teorii, narzędzie dające nauczycielom możliwość wspierania młodzieży w procesie projektowym.

– Cieszę się z nawiązania współpracy Fundacji Zwolnieni z Teorii z Anwim, właścicielem sieci stacji paliw Moya, dzięki której pracownicy i menedżerowie Anwim wesprą swoim doświadczeniem młodzież realizującą własne projekty społeczne w ramach olimpiady Zwolnieni z Teorii. Pozwoli to młodzieży na zbudowanie lokalnych kontaktów, stacje Moya znajdują się właśnie w społecznościach lokalnych, jak również zajrzeć do środka rynku pracy. Dzięki wsparciu doświadczonych osób, projekty młodzieży będą lepsze i zrobią jeszcze więcej dobrego dla swojego sąsiedztwa, a może i szerzej dla Polski – mówi Paula Bruszewska, prezes Fundacji Zwolnieni z Teorii.

Zwieńczeniem każdej edycji olimpiady Zwolnieni z Teorii jest Wielki Finał, podczas którego wyłonione i nagrodzone są najbardziej wyróżniające się projekty. Najbliższa gala odbędzie się w maju 2022 r.

STACJA BENZYNOWA & CONVENIENCE STORE
– CZERWIEC-LIPIEC 2021 
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 23.09.2021
Aktualizacja: 23.09.2021