Nielegalne paliwo nie trafiło na stacje paliw

W nocy z 6 na 7 maja 2020 r. łódzka i dolnośląska KAS wykryły na posesji w powiecie bełchatowskim dwa tiry załadowane 56 tys. litrów oleju smarowego. W chwili rozpoczęcia kontroli na posesji trwały przygotowania do przepompowania cieczy z pojemników do zaparkowanej cysterny.

Zabezpieczona ciecz składała się z oleju napędowego i bazowego. Trafiła do Polski z Niemiec z naruszeniem przepisów podatkowych, związanych z przywozem wyrobów akcyzowych z innego kraju UE.

Nielegalne paliwo miało zostać przekazane na polskie stacje paliw jako legalny olej napędowy. Skarb Państwa mógłby stracić ok. 102 tys. zł z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego.

Dodatkowo na posesji znaleziono ponad 58 tys. zł oraz 172,5 kg tytoniu do palenia bez polskich znaków akcyzy o wartości ok. 122 tys. zł.

Zarzut paserstwa akcyzowego postawiono właścicielowi posesji, za co grozi wysoka grzywna. W samochodzie osobowym znaleziono 100 g marihuany, narkotyk przekazano bełchatowskiej policji.

Zatrzymano cztery osoby, które usłyszały zarzuty popełnienia przestępstw skarbowych. Dalsze postępowanie w sprawie będzie prowadził Łódzki Urząd Celno-Skarbowy w Łodzi.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.