Niższe cena gazu dla biznesu, tym razem o 18 procent

Udostępnij artykuł

Jak informuje PKN Orlen, w lipcu cena gazu dla klientów PGNiG Obrót Detaliczny, rozliczających się według cennika „Gaz dla Biznesu”, wyniesie 239,85 zł/MWh i będzie niższa o ponad 53 zł niż w czerwcu. To oznacza obniżkę o prawie 70 proc. w stosunku do cen obowiązujących na początku roku.

PKN Orlen

– Kolejna w tym roku obniżka cen gazu dla klientów biznesowych, to efekt wejścia PGNiG Obrót Detaliczny w skład silnej Grupy Orlen. Stabilność finansowa, jaką zapewnia multienergetyczny koncern, pozwoliła PGNiG Obrót Detaliczny zmienić sposób ustalania ceny na bardziej elastyczny i odzwierciedlający sytuację na europejskim rynku gazu. Jednocześnie spółka może nadal gwarantować bezpieczeństwo dostaw gazu dla wszystkich swoich klientów – mówi Daniel Obajtek, prezes zarządu PKN Orlen.

Ostatnie spadki notowań gazu na Towarowej Giełdzie Energii przełożyły się na kolejną w tym roku obniżkę ceny gazu w cenniku dla klientów biznesowych PGNiG Obrót Detaliczny, rozliczanych według cennika „Gaz dla Biznesu”. W lipcu cena dla tych odbiorców wyniesie 239,85 zł/MWh (netto, bez akcyzy), co oznacza, że będzie niższa o 53,58 zł/MWh niż w czerwcu (293,43 zł/MWh).
Zgodnie z wprowadzonym od 1 kwietnia 2023 r. nowym sposobem kształtowania cennika, ceny w nim są indeksowane do notowań giełdowych. Cena dla klientów biznesowych, korzystających z cennika „Gaz dla Biznesu” jest aktualizowana co miesiąc, a jej wysokość podawana z miesięcznym wyprzedzeniem.

STACJA BENZYNOWA & CONVENIENCE STORE
– MARZEC-KWIECIEŃ 2023 –
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

Stacja Benzynowa marzec kwiecien okladka tekst

źródło: PKN Orlen

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione.

Opublikowano: 01.06.2023
Aktualizacja: 01.06.2023