Zysk Shella w trzecim kwartale 2023 spadł do poziomu 6,2 miliarda dolarów, czyli o 34%. Jak tłumaczy koncern, niższy zysk wynika ze spadku cen energii, przy silnym handlu skroplonym gazem ziemnym LNG, który pomógł zrównoważyć gwałtowny spadek jego produkcji.

Spółka ogłosiła także wykup akcji o wartości 3,5 miliarda dolarów w ciągu najbliższych trzech miesięcy, w porównaniu z 2,7 miliarda dolarów w poprzednich trzech miesiącach, i utrzymała dywidendę na niezmienionym poziomie 0,331 dolara na akcję.
Opublikowane wyniki Shella podsumowują zyski za trzeci kwartał największych zachodnich spółek energetycznych, które odnotowały gwałtowny spadek zysków w porównaniu z ubiegłym rokiem wraz ze spadkiem cen ropy i gazu po wzrostach, jakie miały miejsce po inwazji Rosji na Ukrainę.
Stacja Benzynowa & Convenience Store
>> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <<
Shell osiągnął kolejny kwartał dobrych wyników operacyjnych i finansowych” – oznajmił w oświadczeniu dyrektor generalny Wael Sawan.
źródło: Shell

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione.

