Notoryczny złodziej paliwa złapany przez policję

Udostępnij artykuł

Mężczyzna podjeżdżał na stację, tankował paliwo do baku samochodu oraz do kanistrów i odjeżdżał nie uiszczając opłaty. Złodziej za każdym razem działał na innej stacji. Poruszał się różnymi autami na kradzionych tablicach rejestracyjnych.

27-latek kradł paliwo od lutego br., a następnie handlował nim rozprowadzając wśród przypadkowych osób po bardzo atrakcyjnej cenie.Sprawcę zatrzymali policjanci Komisariatu Policji w Stawiszynie (woj. wielkopolskie). Policjanci udowodnili 27-latkowi osiem kradzieży, wartość strat oszacowano na ponad 5 tys. zł.

W całym 2009 roku na stacjach benzynowych stwierdzono w sumie 3950 kradzieży, czyli o 4 proc. więcej niż w 2008 roku. Ich wykrywalność zwiększyła się z 27,2 proc. do 32,9 proc. – wynika z danych Komendy Głównej Policji. W ubiegłym roku stwierdzono również 759 kradzieży z włamaniem, wobec 678 kradzieży w 2008 r. (wzrost o 12 proc.) Należy jednak pamiętać, że dane te dotyczą wszystkich kradzieży czy włamań popełnionych na stacji paliw, a nie tylko kradzieży paliwa. W tej liczbie będą mieściły się więc również przypadki kradzieży innych towarów np. ze sklepów usytuowanych na stacji paliw, czy np. kradzież portfela na szkodę pracownika stacji. Warto również zwrócić uwagę, że podane dane odnoszą się jedynie do przestępstw, a więc przypadków, w których kradzież dotyczyła towarów o wartości większej niż 250 zł.

Opublikowano: 08.09.2010
Aktualizacja: 08.09.2010