Novatek Green Energy uruchomił nowy terminal przeładunkowy LPG

Udostępnij artykuł
Novatek Green Energy – spółka córka Novatek PAO, największego niezależnego producenta gazu ziemnego – uruchomiła swój drugi terminal przeładunkowy LPG w Krzyżu Wielkopolskim. Uruchomienie obiektu zwiększy możliwości dystrybucji gazu płynnego Novatek do stacji paliw oraz do klientów wykorzystujących go do celów grzewczych i technologicznych na terenie Polski Zachodniej.

Nowy terminal przeładunkowy LPG Novatek to jeden z nielicznych tego typu obiektów usytuowanych w tej części Polski. Umożliwia sprawny odbiór gazu płynnego z cystern kolejowych i jego dalszą dystrybucję autocysternami na terenie Polski Zachodniej. Obiekt posiada front rozładunkowy oraz miejsca odstawcze dla cystern kolejowych LPG, a także stanowisko załadunku autocystern wyposażone w wagę samochodową. Ponadto na terenie terminalu znajdują się dwa zbiorniki magazynowe.

Uruchomienie Terminalu Przeładunkowego Gazu LPG Novatek Zachód w Krzyżu Wielkopolskim jest strategicznie ważnym wydarzeniem dla odbiorców gazu płynnego z uwagi na duże zapotrzebowanie na polskim rynku oraz ograniczenia produkcyjne rodzimych rafinerii, które zaspokajają popyt zaledwie w 20 proc. Pozostała część gazu płynnego sprowadzana jest z zagranicy, z czego ponad 74 proc. pochodzi z Rosji, a najbardziej znaczącym eksporterem jest spółka Novatek PAO.

– Jako producent naturalnego gazu płynnego czujemy się zobowiązani do dalszej stymulacji rozwoju tego rynku poprzez podejmowanie nowych inicjatyw biznesowych, które są odpowiedzią na potrzeby klientów z tej części naszego kraju – powiedział Dariusz Bratoń, prezes zarządu Novatek Green Energy.

STACJA BENZYNOWA & CONVENIENCE STORE
– MARZEC 2020 
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 14.04.2020
Aktualizacja: 14.04.2020