Nowe osoby w zarządzie Orlenu

Udostępnij artykuł

Spółka Orlen poinformowała, że 16 kwietnia 2024 roku Rada Nadzorcza spółki powołała do zarządu Orlen z dniem 1 maja 2024 roku trzy nowe osoby.

Orlen logo

Trwają zmiany personalne w spółkach skarbu państwa. Jak informowaliśmy TUTAJ, w ubiegłym tygodniu powołany został prezes zarządu płockiego koncernu. Decyzją Rady Nadzorczej do zarządu firmy powołano teraz trzy dodatkowe osoby:

  • Magdalenę Bartoś na funkcję Wiceprezesa ds. Finansowych Orlen S.A.,
  • Roberta Soszyńskiego na funkcję Wiceprezesa ds. Strategii i Zrównoważonego Rozwoju Orlen S.A.,
  • Pana Wiesława Prugara na funkcję Członka Zarządu ds. Upstream Orlen S.A.,

na okres wspólnej kadencji zarządu, która kończy się z dniem odbycia Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia zatwierdzającego sprawozdanie finansowe Spółki za rok 2025.

Jednocześnie na tym samym posiedzeniu Rada Nadzorcza Spółki odwołała Józefa Węgreckiego ze stanowiska Członka Zarządu ORLEN S.A., z upływem dnia 30 kwietnia 2024 roku.

Stacja Benzynowa & Convenience Store
>> kliknij, aby się zapoznać się z BEZPŁATNYM pełnym wydaniem <<

SB CS okladka

Magdalena Bartoś

Magdalena Bartoś jest doświadczoną dyrektor finansową z udokumentowanymi osiągnieciami i skutecznością̨ w realizacji celów. Zarządzała obszarem finansów w firmach produkcyjnych i usługowych, w tym spółek publicznych. Swoje doświadczenie managerskie zdobywała w Polsce i za granicą między innymi w branżach paliwowej i energetycznej oraz usług dla transportu drogowego.

W latach 2019-2023 pracowała jako członek zarządu W.A.G. payment solutions a.s. gdzie odpowiadała między innymi za przygotowanie i przeprowadzenie debiutu giełdowego Grupy Eurowag na londyńskiej giełdzie papierów wartościowych. W latach 2017-2018 pełniła funkcję członka zarządu Paged S.A., a w okresie 2014-2016 pracowała jako Dyrektor Zarządzający ds. ekonomiczno-finansowych w PGE Polska Grupa Energetyczna S.A. Wcześniej pracowała w Enea Operator oraz Nike Poland jako dyrektor finansowy, a w latach 2009-2012 pełniła funkcję członka zarządu, dyrektora finansowego Grupy Zelmer. W latach 2007-2009 w Grupie ORLEN odpowiadała za integrację obszaru finansów po akwizycji rafinerii w Możejkach i pełniła funkcję zastępcy dyrektora finansowego Mazeikiu Nafta odpowiedzialnego za obszary księgowości oraz raportowania i planowania finansowego. Swoją karierę zawodową rozpoczęła w zespołach audytu i doradztwa transakcyjnego Ernst & Young.

Od 2023 jest przewodniczącą Rady Nadzorczej Spółki Trans.eu Group S.A.

Posiada bogate doświadczenie w transakcjach M&A. Wdrażała najlepsze praktyki zarządzania finansami oraz wprowadzała zmiany w strukturach i organizacji pracy zespołów finansowych dużych podmiotów. W trakcie swojej kariery zawodowej wielokrotnie prowadziła projekty pozyskania finansowania na rynku publicznym i bankowym.

Magdalena Bartoś jest absolwentem Wydziału Zarządzania Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. Ukończyła również cykl egzaminów ACCA oraz studia podyplomowe w zakresie współpracy biznesowej z Afryką.

Robert Soszyński

Menedżer z ponad trzydziestoletnim stażem zawodowym. Posiada bogate doświadczenie w zarządzaniu spółkami prawa handlowego, przede wszystkim w obszarze energetyki. W 2008 roku pełnił funkcję prezesa zarządu CIECH Service Sp. z o.o., w latach 2008-2011 prezesa zarządu PERN Przyjaźń SA, był również wiceprezesem zarządu Polskiego LNG SA (w 2015 roku). W latach 2018-21 pełnił funkcję zastępcy Prezydenta m. st. Warszawa.
W trakcie swojej kariery zawodowej z sukcesem koordynował szereg dużych projektów inwestycyjnych, zwłaszcza w obszarze ropy i gazu, w tym m.in.: budowę parku zbiorników ropy naftowej oraz oddanie jednej z kluczowych z punktu widzenia bezpieczeństwa energetycznego Polski inwestycji w gazoport w Świnoujściu.

Jest absolwentem m.in. Politechniki Warszawskiej (wydział fizyki technicznej i matematyki stosowanej) oraz studiów MBA na Uniwersytecie Gdańskim. Członek Rad Nadzorczych, m.in.: Rockbridge TFI SA; PAGED Energy SA; Koleje Mazowieckie KM SA. Zdał państwowy egzamin dla Kandydatów na Członków Rad Nadzorczych w Spółkach Skarbu Państwa.

Dr inż. Wiesław Prugar

Manager z ponad 37 letnim doświadczeniem w branży energetycznej w szczególności w zarządzaniu kluczowymi podmiotami z sektora energetycznego.
Doktorat i studia inżynierskie ukończył na Akademii Górniczo-Hutniczej im. S. Staszica w Krakowie. Absolwent studiów podyplomowych na Politechnice Gliwickiej oraz w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.
Z branżą związany od 1987 roku, m.in. z Instytutem Nafty i Gazu, firmą Gazomontaż S.A., Polskim Górnictwem Naftowym i Gazownictwem S.A. oraz ORLEN S.A. Członek wielu organizacji branżowych. Wieloletni członek Rady Doradczej Energy and Geoscience Institute (EGI) na Uniwersytecie Utah specjalizującym się między innymi w innowacyjnych rozwiązaniach dla przemysłu Oil and Gas. Jako doradca współtworzył inwestycje Trend Energy Solutions S.A. w zakresie niskoemisyjnych źródeł wytwarzania oraz energetyki odnawialnej.

LIDERZY RYNKU – DOSTAWCY DLA STACJI PALIW – RAPORT 2024
>> kliknij, aby zapoznać się z BEZPŁATNYM, pełnym wydaniem <<

Liderzy-Rynku-Dostawcy-dla-Stacji-_aliw-2024-okladka-Petrolnet

źródło: Orlen

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione.

Opublikowano: 17.04.2024
Aktualizacja: 17.04.2024