Nowe stacje Huzara na mazurach

Udostępnij artykuł

Dzięki tej inwestycji Tracom posiada już sześć stacji zrzeszonych w sieci Huzar, pozostałe znajdują się w: Chorzelach, Piszu, Węgorzewie i Mrągowie. Początki działalności firmy TRACOM w branży paliwowej sięgają 1991 roku. Rozpoczęła ona działalność w zakresie usług spedycyjnych i transportowych. Przez lata firma sukcesywnie rozwijała swoją działalność. Obecnie oprócz stacji paliw, TRACOM prowadzi transport krajowy i międzynarodowy, hurtową sprzedaż paliw. Ponadto zyskał miano jednego z najbardziej rozpoznawalnych dystrybutorów oleju opałowego na Mazurach. Firma prowadzi również hurtową sprzedaż olejów silnikowych, smarów i akcesoriów motoryzacyjnych sprzedawanych głownie na stacjach paliw.

Sieć stacji Huzar posiada obecnie drugą co do wielkości sieć stacji paliw wśród operatorów niezależnych. W jej barwach działają 53 stacje, a ponad 20 kolejnych jest w trakcie procesu integracji z siecią. Pierwsze miejsce wśród operatorów niezależnych stacji paliw zajmuje sieć Delfin z ilością 104 stacji.
Spółka POLpetro S.A., która jest właścicielem sieci stacji Huzar została założona w grudniu 2000 r. w Płocku przez grupę 22 indywidualnych właścicieli patronackich stacji paliw w sieci Petrochemii Płock S.A. Cechą charakterystyczną spółki jest równomierne rozłożenie kapitału akcyjnego pomiędzy akcjonariuszami oraz brak powiązań z jakąkolwiek dużą grupą kapitałową. Spółka zajmuje się przede wszystkim: sprzedażą paliw, sprzedażą winiet, systemem dystrybucji – zaopatrzenie stacji paliw w produkty pozapaliwowe, sprzedażą terminali i kart telefonicznych, opracowywaniem i produkowaniem Kart Stałego Klienta.

Opublikowano: 09.09.2010
Aktualizacja: 09.09.2010