Nowe stacje MOL w Polsce

Udostępnij artykuł

Rozpoczął się proces przejmowania przez markę MOL kolejnych stacji grupy Lotos. Pierwsza stacja z nowym logo działa przy drodze ekspresowej S7 w województwie świętokrzyskim. Wkrótce marka MOL zagości w kolejnych lokalizacjach.

MOL

Węgierski MOL przejąło od Lotosu ponad 400 stacji. Umowa w tej sprawie została podpisana w listopadzie 2022 roku. Z kolei PKN Orlen powiększył swoją sieć o blisko 100 stacji należących do tej pory do Lotosu.

STACJA BENZYNOWA & CONVENIENCE STORE
– LISTOPAD-GRUDZIEŃ 2022 –
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

Stacja Benzynowa & Convenience Store

Gdzie będą stacje MOL?

Paliwo na stacji MOL można już tankować w miejscowości Klemencice, w województwie świętokrzyskim. Pierwotnie stacja miała być uruchomiona w styczniu, ale ostatecznie działalność rozpoczęła w ubiegłym tygodniu. Najwięcej stacji paliw MOL będzie w województwie mazowieckim oraz wielkopolskim. Natomiast, jeśli chodzi o miasta to najwięcej stacji węgierski koncern będzie mieć w Gdańsku. W Warszawie będzie 7 stacji.

Węgrzy rosną w siłę

MOL będzie czwartym podmiotem pod względem liczby stacji paliw w Polsce. Z danych Polskiej Organizacji Przemysłu i Handlu Naftowego wynika, że najwięcej stacji w Polsce w 2022 rok miał PKN Orlen. Na drugim miejscu znalazło się BP a trzeci jest Shell. Jak zapowiadały wcześniej władze MOL, ambicją węgierskiego koncernu jest zajęcie drugiego miejsca pod względem liczby stacji paliw w Polsce.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione.

Opublikowano: 07.02.2023
Aktualizacja: 08.02.2023